Keliaujančio slingo seserija

Keliaujančio slingo seserija

www.geramama.lt ir Asociacija „Už vaikų nešiojimą“
PRISTATO PROJEKTĄ

Keliaujančio slingo seserija

Keliaujančio slingo seserija - tai projektas, kuris padės mamoms, gyvenančioms toli nuo sostinės išbandyti įvairias nešiokles. Jei gyvenate ten, kur negalite išbandyti slingo ar vaikjuostės, ar mei tai - šis projektas jums padės!

Kas yra slingas? Slingas išvertus iš anglų kalbos reiškia nešioklę. Šiuo bendru vardu mes pavadinome visas minkštas ergonimiškas nešiokles, dalyvaujančias projekte. Projekte dalyvauja:

Mama Dalia apie vaikjuostę Hoppediz

DaliaIšbandžiau vaikjuostę, ir po bandymų laiko ją supakavusi paruošiau siuntimui, o sau įsigijau naują. Per dvi bandymų savaites viena iš jų buvo karščiausia rugpjūčio savaitė, tad ne tik vaikjuostej, net ant rankų vengiau nešioti, nes labai abu kaitom. Vasarai Hoppediz man pasirode per karšta, o šiaip reikia daug bandymų, kad gerai pavyktų užsirišti. Man aktualiausia buvo padetys ant klubo, ką ir bandžiau išmokti :)

Mama Laura apie slingą ir Ergo Baby

LauraErgo

Išbandžiau slingą ir Ergo Baby nešyklę. Slingą man buvo patogu užsidėti ir nešioti vaikiuką, tiek gulomis, tiek stačiomis. Tik manau, kad jis tinkamesnis mažiems vaikiukams, nes nešiojant sunkesnį, visas svoris ant vieno peties keltų diskomfortą, ir būtų ne itint patogu. Tiesa, mano mažiukui slinge patikdavo tik gulomis, ypač kai jau miegelio norėdavosi, ir pamaitinti slinge galėdavau. Tik norint maitinti iš kitos krūties, tektų slingą persidėti ant kito peties. Nešiojant stačią, mažiukas išbūdavo tik kokias 5 min ramus, po to prasidėdavo ašaros.

Mama Ieva apie Mei Tai

IevaLabai dėkoju "Keliaujančio slingo seserijai", kad taip greitai pagelbėjo su nešiokle. Išbandyti nešioklę teko priverstinai, kadangi "įsitaisiau" rankos sausgyslių uždegimą. Ir kaip tyčia tada mūsų mažylei pradėjo dygti dantukai, skaudėti pilvuką. Teko valandomis mažylę nešioti ant rankų.

Mama Lina apie Mei tai

LinaPirmiausia esu labai dėkinga už nuostabią idėją ir galimybę tokiu būdu išbandyti nešioklę! Kartais per skaudu bandymams išleisti solidžią sumą, tuo labiau, kad nelabai aišku, ar vaikeliui toks variantas tiks.

Aš bandžiau Mei Tai nešioklę. Rinkausi tokią, kurią planavau ateityje nusipirkti. Deja, mano mergaitei neprigijo: gal jai nepatiko būti suspaustai, gal dar per maža buvo... Išbandėm gal tik kokius 5 kartus. Man pačiai truputį baisu buvo, kad nesulaužyčiau...

Šiuo metu esu nusipirkusi slingą su žiedais, bandome prisijaukinti.

Ačiū už nuostabią nešioklių idėją ir linkiu Jums sėkmės šiame švietėjiškame kelyje !!!

Mama Diana apie Patapum

Diana

Apie nešyklę susimąsčiau, kai vaikui buvo 5 mėn. Iš aplinkui vaikus auginančių mamų/ draugių rekmendacijų ir patarimų nesulaukiau, nes niekas nesinaudojo. Tačiau mano vaikelis augo gana sparčiai ir darėsi vis sunkesnis, todėl ant rankų išlaikyti vaiko ikgai negalėjau. Internete sužinojau apie keliaujančio slingo seseriją, nusprendžiau išbandyti Patapum nešyklę - ji mums tiko ir pagal amžių (6 mėn.), ir pagal svorį (vaikas svėrė 10kg). Kaip taisiklingai užsidėti nešyklę, sužinojau iš youtube vaizdelių. Savo įspūdžius apie Patapum nešioklę suskirsčiau į pliusus ir minusus.

Pliusai: nešioklė lengva, iš natūralios orui pralaidžios medžiagos, todėl ir karštą vasaros dieną su ja jautėmės komfortiškai. Ją lengva užsidėti ir nusiimti vienai pačiai, be aplinkinių pagalbos. Ji puikiai paskirsto vaiko svorį, neapkraudama nei vienos kūno vietos per daug. Vaikas jaukiai prigludęs prie mamos, jausdavosi saugiai ir ramus (nurimdavo, darydavosi, užmigdavo). Patogi vaikui poza nešyklėje, yra dvi nešiojimo padėtys - ant pilvo ir ant nugaros (kaip kuprinė). Nešyklę gali užsidėti skirtingo sudėjimo, ūgio žmonės (nešiojo ir mano vyras ir aš).

Mama Rasa apie Ergo Baby

Nuo pat pirmos dienos Ergobaby buvo mano topų topas, geriausia nešioklė iš visų bandytų. Turiu namuose Mei Tai, žiedinį slingą, taip pat esu bandžius patapum. Ergobaby iš esmės labai panaši į patapum, bet man patiko labiau, dėl aukštesnės nugarėlės, mažiau sukiojasi vaikas ir atrodo jam pačiam patogiau. Net ir petnešos, jei nesusegtos, mažiau smuko nei patapum. Labai greitai ir lengvai užsegama ir sureguliuojama. Jei mano metinukas norėdavo kažkiek paeiti pats, paleisdavau, o nešioklės nenusiimdavau. Šiek tiek gaila, kad pataupiau augindama pirmąjį vaiką, ir neįsigijau būtent ergo. Mei tai irgi atliko savo funkciją, bet ergo savo petnešomis "nešluoja gatvės", geriau paskirsto svorį ir lengviau užsideda. Visgi naujagimiui žiedinis slingas man atrodo jaukesnis nei sukonstruotos nešioklės. Jei reiktų įvardint ergobaby trūkumus - žiemą ant rūbų būtų tikrai sunku pačiai susegti petnešas laikančią sagtelę, o antras- nemaža kaina (palyginus pvz. su mei tai, kurią pasisiūt galima ir pačiai).

Ačiū labai už nerealią galimybę išbandyt tiek nešioklių!

Mama Ieva apie slingą

Visų pirma, esu labai dėkinga už nuostabią galimybę isšandyti slingą. Toks projektas puikus. Dėl slingo, tai turiu pripažinti, jis man netiko ir nepatiko. Kodėl? Visų pirma, jau pati nešynė man pasirodė pakankamai sunki, tikriausiai jos didžiąją svorio dalį sudarė žiedai. Kitas dalykas - kai įsisodindavau vaiką, jis lyg ir patogiai įsėsdavo, tačiau jo nugarytė likdavo labai atvira, neapgobta medziagos, o tai man sukūrė nesaugumo jausmą. Taigi, norėjau laisvų rankų, o gavosi, kad viena ranka vis tiek prilaikiau mažylį. Ir dar, man pasirodė, kad svorio paskirstymas yra netolygus. Mano mažiukas bandymų metu svėrė apie 12kg (14mėn.), tokį svorį nešioti tikrai nemenkas iššūkis, todėl norėjosi, kad nešiojimas nebūtų skausmingas, kad nepavargtų mano nugara ir pečiai. Man pasirodė, kad slingas šio komforto nesuteikia. 

Ačiū labai už galimybę išbandyti nešioklę. Linkiu visoms mamoms ieškoti tinkamiausio varianto, ir kuo dažniau laikyti mažiukus ir mažytes prie širdies ;)

Mama Skaistė apie trikotažinę vaikjuostę

SkaistėGimus dukrytei ir paaiškėjus, kad jai būti ant rankų daug labiau patinka nei lovytėje, teko atidžiau pasidomėti nešynėmis. Pirmagimį nešiojome babybjorn nešioklėje, o išgirdus kalbas, kad tai nėra pati sveikiausia nešioklė naujagimiui, teko pasidomėti daugiau. Kaip tik tada atradau Keliaujančio slingo seseriją. Nors mintis sukosi pasisiųti Mei Tai nešioklę, vis dėlto labai išbandyti norėjosi vaikjuostę. Parašiusi laišką su prašymu atsiųsti trikotažinę Boba vaikjuostę, kurį laiką nesulaukiau atsakymo. Esu iš tų, kai ką nors sugalvojus prisireikia greitai, be to artėjo savaitgalis Jūros šventėje, kur tikrai žinojau, kad mažylę nešioti teks daug.

Mama Ernesta apie trikotažinę vaikjuostę

Ernesta

Siunčiu mūsų istoriją:

Nupirko tėvai karalaitei karietą (vežimą, suprask), ir jau įsivaizduoja, kokia ji laiminga bus, kaip miegos jame po 3 valandas ir kaip jie važiuos važiuos... Gimė ta karalaitė ir pasakė: „Patys Jūs ir važiuokit toj būdoj!“. Mažoji išimtinai retais atvejais vežime pabūdavo 30-40 minučių, o tada pradėdavo verkti, norėdavo į glėbį, ieškodavo šilumos ir artumo. Nebežinojom, ką bedaryti, nes ėjimas į lauką tapo kančia ir grįždavome su vyru pikti ir irzlūs. Galiausiai nebenorėjome eiti į laiką visai.

Pasiguodžiau draugėms ir viena geroji fėja pareklamavo „keliaujančio slingo seriją“. Buvau girdėjusi apie vaikjuostes, bet pati nebūčiau sugalvojusi jos pirkti ar išbandyti. Bet surizikavau, juk parasti nebuvo ko.

Surinktas turinys