Neramaus kūdikio savybės

Visi neramūs kūdikiai turi panašių savybių, bet nebūtinai visos jos pasireiškia vienu metu viename kūdikyje. Daktaro William'o Sears'o teigimu, apie 25 procentus vaikų pademonstruoja šias savybes ankstyvos kūdikystės metu. Štai kaip tėvai apibūdina savo neramius vaikus.

Ypatingai jautrus

Ypatingų poreikių kūdikiai labai aiškiai suvokia savo aplinką. Pokyčiai juos išjudina, o vakare jiems nelengva nusiraminti. „Lengvai sujaudinamas“ - taip mamos apibūdina savo jautrius kūdikius. Tokie kūdikiai dažnai sunerimsta, išsimuša iš vėžių dėl menkiausio pasikeitimo, kuris kelia grėsmę jų saugiai aplinkai. Toks jautrumas dažnai persiduoda ir į jų reakciją į nepažįstamus žmones, dažnai neramūs kūdikiai jų bijo. Nors tėvus toks jautrumas pirmaisiais mėnesiais gali sekinti, tačiau ankstyvas indėlis vėliau gali atsipirkti smalsiu, besidominčiu savo aplinka vaiku.

Smarkus

Šie vaikai daug energijos išnaudoja kūno išraiškai: verkia garsiai, juokiasi užkrečiamai, greiti pareikšti nepasitenkinimą vėluojančiu maistu. Atrodo, tarytum jie viską išgyventu giliau ir reaguotų stipriau. „Jis visada važiuoja aukšta pavara“, pastebėjo vienas pavargęs tėtis.

Ypatingų poreikių vaikai greiti protestuoti, jeigu aplinka neatitinka jų skonio, tačiau jie taip pat sugeba užmegzti stiprius ryšius su tėvais. Kūdikis, kuris smarkiai protestuoja išsiskirdamas su tėvais daro tai dėl to, kad yra stipriai prie jų prisirišęs. Protesto smarkumas yra proporcingas prisirišimo prie tėvų stiprumui. Stiprus prieraišumo ryšys su tėvais yra viena iš geriausių priemonių, padedančių išvengti ilgalaikio neramaus elgesio.

Reiklus

Ypatingų poreikių vaikų mamos dažnai sako „Aš nesuspėju prie jo taip greitai, kaip jis norėtų“. Savo verksmu kūdikis išreiškia savo signalo svarbą, ir neramių kūdikių verksmo kalboje dominuoja „raudoni signalai.“ Jis nekreipia dėmesio į pavėluotus apdovanojimus ir beveik niekada nepriima jokios alternatyvos, reikalaudamas tik to, ko jam reikia. Jeigu jam paduosite barškutį, kai jis norėjo žįsti, tuomet verksmas dar suintensyvės dėl to, kad jūs jo nesupratote. Nepaisant to, kad yra nelengva tėvams, kūdikio reiklumas yra teigiamas charakterio bruožas.

Jo negalima paguldyti

Ypatingų poreikių vaikai trokšta kūno kontakto. Jauni tėvai dažnai nerealiai tikisi (galbūt paveikti reklamos ir klaidinančio posakio „miega kaip kūdikis“), kad jų kūdikis tylutėliai gulės lovytėje arba ramiai sėdės stebėdamas žaisliukus ar dėmesingai žais su pakabinta virš lovelės „karusele“.

Neramūs kūdikiai tikrai taip nesielgia, ir dauguma kūdikių iš tiesų taip nesielgia. Šie kūdikiai negarsėja sugebėjimu nusiraminti ir užmigti patys ir mamos dažnai tuo skundžiasi. Mamos skreitas yra tokio kūdikio krėslas, jos rankos ir krūtinė yra jo lopšys, jos krūtys yra jo ramintojos,o negyvi motinos pakaitalai audringai atmetami.

Niekada nepavargsta

Vienas neramaus kūdikio tėtis-fotografas man taip pasakė „negaliu pagauti kadro, kad vaikas būtų ramus“. „Jo motoriukas regis, užstrigo ties greičiausia pavara“ pastebėjo kitas tėtis. Nuolatinis judėjimas pastebimas kartu su ypatingu jautrumu ir smarkumu.

Sekinantis

„Jis mane visiškai išsunkia“, galiausiai skundžiasi neramaus kūdikio tėvai. Jis sugeba iki galo išnaudoti mamos ir tėčio energiją.

Nemeilus

Nors daugumą kūdikių lengva nešioti ir jie mielai glaudžiasi prie krūtinės ar rankų, neramūs kūdikiai dažnai riečia nugarą ir ištiesia rankas bei kojas , kai bandoma jį pasidėti į patogią žindymo padėtį. „Hipertoniškas“ yra apibūdinimas raumenų įtemptumui. Jautrumas ir hipertoniškumas gali būti priežastis, dėl kurios kūdikis vengia fizinio kontakto. Kai kurie kūdikiai nepakenčia apribojimų, jiems nepatogu būti toli nuo tėvų ir nemėgsta būti nešiojami veidu į priekį. Šie naujagimai dažniausiai nepakenčia vystymo.

Nepatenkintas ir nenuspėjamas

Neramūs kūdikiai dažnai neturi vieno nuraminimo būdo. Kas veikia vieną dieną, gali neveikti kitą dieną. Kai tėvai mano, kad jau rado būdą vaikui nuraminti, paaiškėja, kad jis nebetinka.

Nori visą laiką žįsti

Sąvoka „žindymo tvarkaraštis“ neegzistuoja neramaus kūdikio žodyne. Jam reikia ilgų žindymų, kurių didesnė dalis nėra skirtos pasimaitinti.

Dažnai pabunda

Šie viskuo besidomintys kūdikiai nelengvai nusiramina. Jie dažnai pabunda ir retai mamai suteikia galimybę pailsėti miego metu. „Kodėl neramiems kūdikiams reikia visko išskyrus miegą?“ - klausia išvargusios motinos.

 

Dažnai savybės, kurias ankstyvoje kūdikystėje apibūdiname negatyviai, vėliau virsta teigiamomis savybėmis. Tėvai, kurie taiko prierašios tėvystės principus, pamažu ima apibūdinti vaikus kaip drąsius, smalsius, protingus, jeigu tėvai stengėsi pastebėti ir atsiliepti į vaiko išreikškiamus poreikius pirmaisiais mėnesiais. Smarkus kūdikis gali tapti kūrybingu vaiku, jautrus kūdikis – užjaučiančiu vaikui. Mažasis „ėmėjas“ gali tapti daug duodančiu vaiku.

Neskubėkite spręsti, kokiu vaiku bus jūsų kūdikis. Kai kurie sunkūs kūdikiai kažkuriuo metu vaikystėje gali visiškai pasikeisti. Bet iš tiesų kūdikių poreikiai nesumažėja, jie tik keičiasi.

 

Pagal Dr. W. Sears knygą "The Fussy Baby"