Vaikjuostė

Nepaisant to, kad pasaulyje yra gaminama daug įvairiausių nešioklių, o Lietuvoje jų taip pat jau galite įsigyti, norėdami nešioti savo vaiką jūs neprivalote ką nors pirkti. Viską, ko reikia vaikui nešioti, galite rasti namuose: šalį, sarį, paklodę, staltiesę, skarą, vystyklą, sijoną - visi šie daiktai puikiausiai tinka vaikams nešioti.

Medžiaga, kurią naudosit vaikui nešioti, turėtų būti nuo 50 iki 90 cm pločio ir nuo 2.5 iki 5 metrų ilgio, turėtų būti beveik natūralių medžiagų (medvilnė, linas, vilna, natūralus šilkas puikiai tinka), apsiūtais arba neyrančiais kraštais (kai kurių rūšių trikotažas nukirpus susisuka ir to krašto visai nereikia apsiūti), turėtų būti lengva kvėpuoti per medžiagą, lengvai skalbiama, stangri ir šiek tiek temptis įstrižai, neturėti geros ir blogos pusės (todėl nerekomenduoju rinktis drobelę, kurios viena pusė dažyta, bet jeigu jums tinka toks pasirinkimas - jūsų valia). Rinkitės nestorą medžiagą, priešingu atveju bus sunku susirišti. Ar lengva per medžiagą kvėpuoti galite pasitikrinti užsidėję ją ant veido.

Kokio ilgio medžiagą tinktis? 2.5 metro medžiagos užteks panaudoti surišamam slingui. Jei esate apie 170 cm ūgio ir sveriate apie 60 kg jums visiems reikalningiems surišimo būdams užteks apie 4.6 m ilgio medžiagos. Jei esate mažesnio ūgio ir svorio užteks 4.2 m medžiagos, jei esate didesnio ūgio ir svorio - apie 5 metrus medžiagos. Jei neturite namuose tinkamos medžiagos, paprašykite kad jums parinktų tinkamą audinių parduotuvėje. Kad nereikėtų lenkti galų, apvyniokite juos gumyte (kad ir plaukams surišti) ir išverskite į kitą pusę.