Kaip vaikus šiltai nešioti žiemą (papildyta)

Orai šąla, vasara Lietuvoje trumpa. Kaip nešioti vaikus rudenį, žiemą ir pavasarį, kad jiems būtų šilta? Mama Dangyra su Rūtele rugpjūčio pabaigoje man padėjo nufotografuoti įvairias šilto nešiojimo galimybes, nes, kaip ir dauguma mamų, kai nešiojau (ech, tai jau praeitis...) savo vaikus, retai kada pasitaikydavo kas nors galintis mane nufotografuoti. Taigi nuotraukose kelios galimybės. Galvos ir kaklai nepridengti, nes ta rugpjūčio diena tikrai buvo karšta. Rūta buvo kiek nepatenkinta "madų demonstravimu", bet galiausiai, apgaubta pūkine striuke +25 C temperatūroje užmigo. Gal iš tiesų vaikui buvo šalta?

Lengvas variantas: mama su plona striuke, vaikutis su skraiste. Šilta vaikučio kaklui ir krūtinei bei nugarai. Kojytes reikia apauti kuo nors šiltu. Na, tokia rožinė skraistė gal mielesnė mergaičių mamoms :)

 

 

 

 

 

 

 

Kitas variantas: mama su plona striuke, vaikutis su gobtuvėliu. Šis gobtuvas turi ir šaliką mamai, ir kapišoną vaikui, ir paslepia vaiko kojytes. Tokiais gubtuvėliais prekiauja Vaivosjuosta.lt, bet šiuo momentu atrodo jų neturi. Visgi šaltas metų laikas, matyt išpirko :) Naujagimiams nelabai tinka, nes jų kaklai trumpi ir nėra kaip užkišti tarp savęs ir vaikučio dalies šaliko ir užtrauktuko. Bet vyresniems, jau megstantiems pasidairyti vaikjuostėte, ne tik miegoti prigludus prie mamos krūtinės, daiktas naudingas.

 

 

 

 

O čia mama Švitrigailė numezgė savo dukrytei Jogailei kepurę ir skraistę- šalikėlį. Jos privalumas tas, kad mama mezgė priekyje trumpesnę, o nugaroje ilgesnę skraistę, kad priekyje nebūtų didelio kiekio medžiagos tarp mamos ir vaiko krūtinės. Taip pat mama ir vaikas yra "nepriklausomi" nuo bendro šaliko, t.y. jeigu vaikutis užmigo ir norite jį paguldyti, tai galite lengvai padaryti.

 

 

 

 

Dar vienas paprastas variantas: šilta vilnonė skraistė. Tokią skraistę galite įsigyti, o galite ir pasidaryti pačios. Kai aš sau dariausi pirkau 1.5 m x 1.5 m paltinės vilnonės medžiagos ir sulenkusi du kartus per pusę prakirpau vieną šoną iki vidurio ir iškirpau apskritimą kalui, tik kirpti reikia labai nedaug. Pakraščius galima užapbalinti, apnerti, pasiūti ar palikti tiesiog taip. Skraistės išklotinė atrodo taip:

Tokią skraiste galima apsigaubti kartu su vaikučiu ir tada, jeigu nešiosite jį ant savo palto aprengtą kombinezonu ir batukais.

 

 

 

 

O čia yra speciali striukė vaikams nešioti. Vadinama "trys viename". Galima nešioti nėštumo metu, galima nešioti kai nešiojamas vaikutis, galima nešioti ir tada, kai jau vaikų nebenešiojate. Priekyje yra praplatinimas, kuris leidžia mamai nešiojant savo dydžio strukę kartu apgaubti ir vaikutį. Tokia striukė turi konstrukciją ant nugaros, kad būtų galima vilkėti ją ir nešiojant vaikutį ant nugaros. Prisirišate vaikutį ant savo drabužių, o tada op, abu apsivelkate viena striuke ir einate grybauti! Tiesą sakant man vienai nepavyko užsivilkti striukės su vaiku ant nugaros :( Striukė turi bendrą mamai ir vaikui šalikėli ir kapišonus mamai ir vaikui. Nors ši striukė yra iš Suomijos, bet man, kaip labai bijančiai šalčio, ji pasirodė per plona vaikutį nešioti žiemą, tikrą lietuvišką žiemą, kai aš dar drįsdavau išeiti į lauką su vaikais.

Priekinis praplatinimas nėra labai sudėtinga konstrukcija, tokią galima pasisiūti savo striukei ar paltukui, kurį nešiojate žiemą.

O tokio tipo striukes parduoda vaivosjuosta.lt

O štai čia yra mano (tiksliau mano vyro) geroji storoji šiltoji pūkinė striukė, su kuria aš nešiojau Ievutę pirmąją jos žiemą. Mums abiems buvo šilta šilta, o galvelei pridengti be kepurės dar naudojau ir kapišoną, nuimtą nuo vaikiško kombinezono.

 

 

 

 

 

 

 

Nešiojant vaikutį po savo viršutiniais drabužiais svarbu jo neprirengti per daug. Viena vertus, vaikučiui bus šilta nuo mamos kūno, kita vertus, nešioklė yra kaip dar vienas drabužių sluoksnis. Taigi, nepersistekite. Svarbu užtikriinti, kad bus šilta vaiko nugarai ir kaklui. O taip pat labai svarbu pasirūpinti, kad būtų šilta kojoms, nes jos gauna mažiausiai šilumos nuo mamos kūno, o vėjas lenda net ir po drabužiais. Kad kojoms būtų šilta nešiojant po savo viršutiniais drabužiais net ir mažiems vaikučiams yra gerai apauti batukus - kailinius ar veltus, mikštus, bet sulaikančius vėją. Kojytę reiktų apauti vilnonėmis kojinėmis. Aš kailinius batukus prisegdavau žiogeliais prie vaikjuostės, kad nenusmuktų. O kad būtų šilta blauzdoms, ypač nešiojant vaikutį aprengtą kombinezonu ant savo viršutinių drabužių, galima nusimezgti arba įsigyti blauzdinukes.

 

Mama Odilija nešiojo savo vaikutį po plačiu paltu

Rudeni gaubiau savo plačia striuke, o žiema- savo plačiu paltu. Nieko nereikejo papildomai pirkti. Vaikui savo trumpesnį šaliką užvyniodavau, pati sau irgi šaliką ant kaklo vyniodavau. Tada vaiką rengdavau nestoru kombinezonu, kojas audavau savo veltais vilnoniais batukais. Aprengtą nestorai vaiką ir apsivyniojus sau šaliką, rišdavau vaikjuostėj ir apsigaubdavom paltu ar striuke, atitinkamai, koks oras. Nesegdavau palto viršutinės sagos ir striukės užtrauktuko iki galo netraukdavau, nes reikia ir vaikiukui palikt galvytei skylutę :). Kai labai vėjas pūsdavo, jam uždėdavau ant galvos kapišoną. Kai būdavo lietus, nusegdavau nuo savo striukės kapišoną ir uždėdavau vaikui ant galvos, sau kepurę užsidėdavau ant galvos, kad nebūčiau labai šlapia.

Odilija

Mama Vera

Mama Vera pasisiuvo savo striukei praplatinimą, prisiuvo papildomus užtrauktukus prie savo striukės.
Taip pat dalinasi keliomis nuorodomis, aprašančiomis kaip galima pasisiūti savo striukei praplatinimą ir gobtuvėlį vaikui:

 

O kaip jūs nešiojate vaikučius žiemą? Jei turite, atsiųskite nuotraukų, įkelsiu į svetainę! Siųskite adresu info@geramama.lt

Rima