Pasisiūkime pačios

Kaip vaikus šiltai nešioti žiemą (papildyta)

Orai šąla, vasara Lietuvoje trumpa. Kaip nešioti vaikus rudenį, žiemą ir pavasarį, kad jiems būtų šilta? Mama Dangyra su Rūtele rugpjūčio pabaigoje man padėjo nufotografuoti įvairias šilto nešiojimo galimybes, nes, kaip ir dauguma mamų, kai nešiojau (ech, tai jau praeitis...) savo vaikus, retai kada pasitaikydavo kas nors galintis mane nufotografuoti. Taigi nuotraukose kelios galimybės. Galvos ir kaklai nepridengti, nes ta rugpjūčio diena tikrai buvo karšta. Rūta buvo kiek nepatenkinta "madų demonstravimu", bet galiausiai, apgaubta pūkine striuke +25 C temperatūroje užmigo. Gal iš tiesų vaikui buvo šalta?

Lengvas variantas: mama su plona striuke, vaikutis su skraiste. Šilta vaikučio kaklui ir krūtinei bei nugarai. Kojytes reikia apauti kuo nors šiltu. Na, tokia rožinė skraistė gal mielesnė mergaičių mamoms :)

 

 

Baby legs arba kojos šalikas

Orams atšalus savo jau beveik metinuką dažnai nešioju su kombinezonu, o pati tik užsimetu striukę ant pečių. Nešiojant tarp kombinezono ir batukų dažnai lieka tarpas, kur koja apmauta tik su pėdkelnėmis. Šaltesniam vėjui papūtus pastebiu, kaip Justas suvirpa nuo šalčio. Todėl nusprendžiau, kad reikia išbandyti užsienyje madingas "baby legs", galbūt lietuviškai tai galėtų vadintis "blauzdinukėmis"? O mano vyresnieji vaikai, bandydami išsiaiškinti ką aš mezgu, pavadino tai kojų šaliku :)

Taip, aš nusimezgiau. Ir noriu pasidalinti su jumis procesu ir rezultatu.

Mezgiau dviem virbalais štai taip:

Mei tai tipo nešioklės siuvimas

Darbščias rankas turinčioms mamoms siulau vieną iš Mei tai tipo nešioklės siuvimo variantą. Atsiprašau dėl prastos kokybės paveiksliuko, tačiau mane pasiekė ne originalas, o jau kopijos kopija. Dėl šios priežasties negaliu nurodyti ir šio piešinėlio šaltinio. Jei žinote - parašykit. Apačioje rasite nuorodą į didelį paveiksliuką, kuriame galėsit perskaityti visas siuvimo instrukcijas.

Slingas su žiedais

Paprasto slingo su žiedais siuvimas

Vaikmaišis

Puikus vaikmaišis gaunasi iš siauro ilgesnio trikotažinio sijono, tik trikotažas turėtų būti ne labai tamprus. Sijoną tiesiog įlenkiate į vidų ir užsimaunate per galvą ir vieną ranką, kaip vaikmaišį. Jei turite siuvimo mašiną, galite vieną sijono šoną suapvalinti iki Monos Lizos šypsenos, bet tai nėra būtina.

Geros vaikmaišio siuvimo instrukcijos: http://www.ida.net/users/stace/sling.html

Vaikjuostė

Nepaisant to, kad pasaulyje yra gaminama daug įvairiausių nešioklių, o Lietuvoje jų taip pat jau galite įsigyti, norėdami nešioti savo vaiką jūs neprivalote ką nors pirkti. Viską, ko reikia vaikui nešioti, galite rasti namuose: šalį, sarį, paklodę, staltiesę, skarą, vystyklą, sijoną - visi šie daiktai puikiausiai tinka vaikams nešioti.

Surinktas turinys