Patarimai

Taisyklinga padėtis

Jūsų naujagimio saugumui ir patogumui

Dažnai tėvai mano, kad jei kūdikiui sunku kvėpuoti, jis muistysis ir verks. Dauguma kūdikių, jei jiems sunku kvėpuoti, tikrai protestuos, tačiau naujagimiai, anksčiau laiko gimę kūdikiai arba tie, kurių tonusas žemas ar turi vystymosi sutrikimų, savo nerimo gali ir neparodyti.

Dedant kūdikį į nešyklę labai svarbu užtikrinti, kad jo padėtis joje yra taisyklinga.

Kūdikių nešiojimo pradmenys

,,Bandžiau naudoti kūdikio nešyklę, tačiau man skaudėjo nugarą“.

 

Mano kūdikis nemėgsta nešioklės!

Nenori būti nešioklėjePriežastys, kodėl kūdikis gali būti nepatenkintas nešyklėje:

Spaudžia ir jaučiamas diskomfortas. Yra kūdikių, kurie net ir jausdami nedidelį diskomfortą, bet nešiojami labai neprotestuos. Tuo tarpu kiti nenurims tol, kol jiems nebus patogu. Prisirišę kūdikį įkvėpkite ir pajauskite, ar galite kvėpuoti nejausdami suvaržymo? Jei jums veržia, verš ir mažyliui. Taip pat verta pasitikrinti, kad nespaustų medžiaga ties kojelėmis. Čia turėtų būti storas ir minkštas medžiagos sluoksnis, prilaikantis keliukus taisyklingoje padėtyje, tačiau neprispaudžiantis ir neveržiantis.

Kaip kūdikį nešioti nešioklėje, kai šalta

Nešioklė rudeniui pavasariui žiemaiDažnai su mažyle išeiname į parką, kur neatsiginame susidomėjusių žvilgsnių ir klausimų, ar tai speciali striukė, ar vaikučiui nešalta ir pan. 
Matau, kad nešiojantiems vaikus tėveliams aktualus klausimas, kaip nešioti žiemą, ar ir pavasarį, tad noriu pasidalinti su jumis savo patirtimi.
Labai džiaugiuosi atradusi idėją, gal galima prasiplatinti savo turimą drabužį, šiuo atveju tai mano pūkinė striukė. Nuėjau iki audinių parduotuvės, prisiderinau išorinę medžiagą (spalvą), vidurinis sluoksnis vilna, ir vidinis šiltas, švelnus, kad mažylei būtų gera liestis. Prisiderinau užtrauktuką, keletas knopkyčių, keletas vakarų su siuvimo mašina ir viskas! Mažylė aprengta tik vienu sluoksniu, įsukta į vaikjuostę. Kad žiemą nebūtų šalta kojytėms, dar padariau tokį ale šiltą maišą, kuris prisisegė viduje prie striukės.
Jau baigiu pasisiūti ir pavasariniam paltukui tokį pat praplatinimą ir jau laukiam atšilimo.

Jei jam įdomu detalės, rašykite, būtinai pasidalinsiu niuansais ir patarimais: Jolita.crn at gmail.com

Mama Jolita

Taisyklinga kūdikio padėtis nešyklėje

Kojos padėtis

Gera padėtis nešyklėjeKokia yra taisyklinga kojos padėtis nešiojant naujagimį ir kūdikį nešyklėje? Šlaunikaulis turėtų sudaryti 90-120 laipsnių kampą su stuburu arba kitaip tariant šlaunis turėtų būti lygiagreti grindims arba pakleta tiek, kad vaiko keliukas būtų jo bambos aukštyje (žr. paveikslėlį kairėje). Jeigu šlaunikaulis yra žemiau ar aukščiau, tuomet šlaunikaulio galvutė beveįsitaito į gūžduobę taisyklingai ir gali sukelti problemų besivystantiems mažylių sąnariams.

Kaskart pasitikrinkite ar jūsų nešioklė saugi nešioti

Nešioklė turi būti saugi nešioti vaikelį ir čia yra keletas patarimų iš TheBabywearer forumo kaip įsitikinti savo nešioklės saugumu:

Reguliariai apžiūrėkite savo nešioklę: ar neiširo siūlės. Galite patikrinti siūlių tvirtumą pamažu  vis smarkiau temdamos medžiagą ties susiuvimu. Geriau tegul siūlas sutrūksta ir siūlė išyra tempiant, nei nešiojant vaikelį.

Visi skirtingų medžiagų susiuvimo pakraščiai turi būti sutvirtinti kvadračiukais ir persiūti įstrižai.

Slingo žiedai turėtų būti laikomi medžiagos, persiūtos bent trimis siūlėmis.

Medžiaga turi būti sveika ir stipri.

Slingo žiedai turėtų būti testuoti ir tinkami nešioti dideliam svoriui.

Nepirkite slingo su rankdarbiams skirtais žiedais ir nesisiūkite sau slingo su tokiais žiedais.

Dar kartą apie saugumą nešioklėse

JAV vyriausybė ruošia perspėjimą dėl sparčiai populiarėjančių minkštų nešioklių naudojimo saugumo. Tiksliau nesaugumo. Consumer Product Safety Commission vadovė Inez Tenenbaum teigia, kad jiems jau žinoma daug uždusimo nešioklėse atvejų ir kad atėjo laikas perspėti visuomenę ir tėvus apie galimus pavojus nešiojant minkštose nešioklėse. Ji nenurodė konkrečių nešioklių pavadinimų, taip pat ir neįvardijo skaičiaus kūdikių, mirusių nešioklėse.

2008-aisiais Consumer Reports buvo pranešta apie pora dešimčių atvejų, kuomet kūdikiai iškrito iš nešioklių ir susižeidė, vėliau buvo informuota apie septynias kūdikių mirtis nešioklėje per pastaruosius 11 metų.

Kaip nešioti žiemą dalijasi mama Ekaterina

Laba diena,
Perskaičiau jūsų puslapyje straipsnį "Kaip vaikus šiltai nešioti žiemą" ( http://www.geramama.lt/node/704 ) ir noriu prideti savo variantą. Mes žiemai sau nusipirkom slingo-striukę Koala. Ji šilta, padaryta iš medžiagų, kurios naudojamos sportinėse striukėse, iš viršaus membrana Hipora, papildomas pašiltinimas Thinsulate ir flisinis pamušalas, skirtas pasivaikščiojimams nuo +5  iki -25 . Nors prie  -15 mes į lauką neidavome, kadangi buvome visai maži (gimėm gruodžio 14 d.), todėl aš nusprendžiau, jog yra prasmės nusipirkti striukę nors ir ne pigiai.

Maudynės su vaikmaišiu

Prieš metus rašiau apie nešiokles, kurias galima būtų naudoti maudantis duše ar baseine. O štai šiemet Natalijos pagalba įsigijau maudymosi vaikmaišį. Kadangi mano Justas jau nebenešiojamo amžiaus, tai išmėginti vaikmaišio baseine negalėjau. Bet juk mamų klube yra mamų su mažais kūdikėliais, kurios gali tokią nešioklę išmėginti!

Mama Živilė sutiko tai padaryti ir dalijasi įspūdžiais ir nuotraukomis iš baseino. Ačiū, Živile!

Surinktas turinys