Keliaujančio slingo seserija

Keliaujančio slingo seserija

www.geramama.lt ir Asociacija „Už vaikų nešiojimą“
PRISTATO PROJEKTĄ

Keliaujančio slingo seserija

Keliaujančio slingo seserija - tai projektas, kuris padės mamoms, gyvenančioms toli nuo sostinės išbandyti įvairias nešiokles. Jei gyvenate ten, kur negalite išbandyti slingo ar vaikjuostės, ar mei tai - šis projektas jums padės!

Kas yra slingas? Slingas išvertus iš anglų kalbos reiškia nešioklę. Šiuo bendru vardu mes pavadinome visas minkštas ergonimiškas nešiokles, dalyvaujančias projekte. Projekte dalyvauja:

Mama Sandra apie slingą

 

Sunkiausiai sekėsi pradžioje, kol išmokome taisyklingai užsirišti ir įsidėti dukrytę. Iš pat pradžių vyras labai nepatikliai žiūrėjo. Jam atrodė, kad galiu išmeti vaiką, jam reikėjo daugiau mechanizmų, raištelių, kurie laikytų, bet kai keletą kartų pats pabandė, nuo tada slingas tapo šeimos nariu. Visur kur važiuojam jį pasiimam. Labai patogu ir praktiška, nes užima nedaug vietos. Tėvelis gali sau ramiai su dukryte krepšinio rungtynes pažiūrėti, lauke sniegą kasti ar šuniukus pavedžioti, o mamytei slingas tapo nepamainomu draugu virtuvėje ir vonioje tvarkant drabužius. Ačiū už galimybę išbandyti.

 

Mama Aistė apie trikotažinę vaikjuostę ir MeiTai

Labai gaila, kad mano patirtis su vaikjuoste kiek ribota -nelabai daug kartų joje pavyko panešioti savo mažylį. Gal nemokėjau jo pripratinti, o gal nemokėjau tinkamai prisirišti su vaikjuoste. Keletą kartų, kiek pasinaudojau, labai greitai mažiukui na gal neatsibosdavo, bet kažkaip nepatikdavo...imdavo verkti. Pirmą kartą net išsigandau, kad negaliu greitai vaiko "nusirišti", o vekrsmas tolydžio stiprėja, juosta pinasi...Žinot, "žalios" mamos sindromas ir panika :) Kitus kartus pasėdėdavo kiek ilgiau, bet man nepasirodė, kad jam patiktų. Lyginant abi išbandytas nešiokles, galima teigti kad:
Mei-tai tipo nešioklė yra patogiau / greičiau užsirišama / nusirišama lyginant su vaikjuoste;
vaikjuostė - universalesnė, nepriklausomai nuo vaikiuko ūgio / svorio, mei-tai reikia labiau pritaikyti individualiai.

Mama Justina apie MeiTai

 

Visų pirma – ačiū už suteiktą galimybę išbandyti Mei Tai nešioklę.

 Tik išbandymo pradžia buvo kiek sudėtinga – mūsų bernužėlis visai nepripažino būti „pakabintu/ prikabintu“. Ir taip barėsi pirmą, antrą ir trečią, ir ketvirtą, ir... ir... kartus. Iš pradžių galvojom, kad gal ne taip rišam, ne taip dedam mažylį, bet visaip bandėm: ir pagal instrukciją, ir pagal draugių pasakojimus. Sukrenta mūsų vaikinas kaip maišas ir viskas, nei mato ką, nei dairytis gali. Gal dar mažokas – 4 mėn.

 Galiausiai pabandžiau (vienos draugės rekomendacija) užraitoti nešioklės apačią, kad vaikinas galėtų matyti aplinką ir dairytis. Tada lyg ir padėjo. Vaikščiojom po namus ir blynus kepėm, ir netgi grindis išsiplovėm :)))

Mama Lina apie slingą ir vaikjuostę

Dar laukdama atkeliaujančio slingo pasisiuvau vaikjuostę, todėl galiu palyginti šias abi nešiokles. Slingas patogiau, nes galima greitai išimti mažylį ir vėl įdėti. Tačiau su vaikjuoste jaučiausi stabiliau. Slingą gana dažnai reikėdavo  pasitaisyti, nes medžiaga šiek tiek slysdavo iš žiedų. Vaikjuostės minusas tik tas, kad rišimas užtrunka šiek tiek ilgiau, bet keletą kartų užsirišus įgundi ir tai nesudaro didelio vargo. Svarbiausia, kad nešiojamasis būtų tam nusiteikęs. Mano mažyliui šios nešiokles tiko iki 3 ar 3,5 mėnesio. Vėliau, kai pradėjo darytis judresnis ir dar labiau domėtis aplinka, nebepatiko būti "pririštam", ypač kai būdavo irzlus dygstant dantukams. Apskritai, šios nešioklės nepamainomas daiktas, kai reikia abiejų rankų, o mažylis "ūžia". Dėkui Seserijai už tokią galimybę!

Mama Aušra apie MeiTai

 

Kai gavome nešioklę, puolėm matuotis, buvo įdomu ne tik man, bet ir
mažyliui. Pasivaikščiojom kelioliką minučių, ir jam pabodo. Taip
mėginome pratintis kelis kartus, bet vis nepatiko jam ten būti. Manau,
jei būčiau užsisakius kiek anksčiau, būtų geriau sekęsi, nes dabar
išskėstom kojytėm jam ten buvo nepatogu, sulenktom taip pat, vis
sugebėdavo iškišti pro apačią. Paskutinėmis dienomis, kai jau
ruošėmės atsisveikinti su nešiokle ir darėme nuotraukytes, su
susidomėjimu dairėsi ir ramiai buvo nešioklėje.
Labai ačiū už galimybę išmėginti nešioklę ir sužinoti, kokia ji yra.
Buvo tikrai įdomi patirtis tiek man, tiek ir mano mažyliui. 

 

Mama Lina apie slingą, vaikjuostę ir patapum

Visų pirma dėkoju už galimybę išbandyti nešiokles. Jų turėjome tris: slingą su žiedais, vaikjuostę ir patapum (kurios nenaudojome nes pasirodo tokią pat jau buvome nusipirkę). Pirmiausia gavome galimybę išbandyti slingą - mums nepatiko. Dukrytė jame visai nebūdavo, o ir man pačiai jis atrodė nesaugus, vis turėjau prilaikyti dukrytę su viena ranka, kad neišslystų ( bent jau man atrodė kad ji gali iškristi). Kai gavau vaikjuostę, išgąsdino ilgas medžiagos gabalas. O pasirodo be reikalo, nėra sunku jį užsirišti. Vaikjuostė mums labai labai patiko ir tiko. Labai patogu nešioti vaikelį šitaip prisirišus. Vienintelis vaikjuostės minusas, kad sudėtinga išimti vaikelį miegatį, ir neįsivaizduoju kaip žiemą su kombinezonu dukrytę įsisodinti. Tad ilgai svarstę įsigijome užsegamą nešioklę, kuri kaip paaiškėjo yra lygiai tokia pat kaip Patapum. :)
Ačiū už galimybę išbandyti nešiokles ir sėkmės mamytėms jas bandant ;)

Mama Miglė apie slingą

Kadangi mano berniukas jau nemažas ir gana sunkus, slingas nešiojimui
tiko idealiai. Vaikas pats dar nevaikšto, o vežimėlyje sėdėti
nemėgsta. Sūnui prisiglaudus sėdėti buvo patogu, jis nurimdavo, net ir
kamuojamas dantų dygimo skausmų ar užklupus irzlumo priepuoliui. Net
po ilgesnių pasivaikščiojimų nugaros neskaudėdavo, slingas patogiai
paskirstydavo vaiko svorį. Galima buvo atlikti nesudėtingus buities
darbus, greitai apsipirkti parduotuvėje, rankos buvo laisvos
pasirūpinti vyresne dukrele, patogu buvo užlinguoti miegui ir net
pažindyti. Nešiojimo patirtis buvo labai vertinga, įnešė į mūsų šeimą
daugiau tvarkos ir ramybės.
Gaila tik vieno, kad nepasinaudojau tuo
anksčiau.

Mama Giedrė apie slingą ir vaikjuostę

Mama Marija apie vaikjuostę

Noretumem padekoti uz suteikta galimybe isbandyti vaikjuoste. Labai grazus daiktas:) taciau mums nelabai tiko.. net apmaudu:) Kol laukiau atkeliaujancios vaikjuostes, isigijome Mei Tai Amazonas nesiokle, tad galejau palyginti:)

Surinktas turinys