Keliaujančio slingo seserija

Keliaujančio slingo seserija

www.geramama.lt ir Asociacija „Už vaikų nešiojimą“
PRISTATO PROJEKTĄ

Keliaujančio slingo seserija

Keliaujančio slingo seserija - tai projektas, kuris padės mamoms, gyvenančioms toli nuo sostinės išbandyti įvairias nešiokles. Jei gyvenate ten, kur negalite išbandyti slingo ar vaikjuostės, ar mei tai - šis projektas jums padės!

Kas yra slingas? Slingas išvertus iš anglų kalbos reiškia nešioklę. Šiuo bendru vardu mes pavadinome visas minkštas ergonimiškas nešiokles, dalyvaujančias projekte. Projekte dalyvauja:

Mama Giedrė apie mei tai nešyklę

Sužinojusi iš pažįstamos apie šią šaunią iniciatyvą ir pamačiusi kaip ji slinge nešioja savo dar poros mėnesių neturintį sūnelį, nusprendžiau, kad ir aš norėčiau išbandyti. Juolab, kad dukra tuo metu buvo tikrų tikriausias „rankinukas“. Išsvajoti pasivaikščiojimai stumiant vežimėlį baigdavosi dukros nešimu ant rankų ir nugaros skausmu.

Taigi, pasižiūrėjau nešioklių sąrašą ir išsirinkau Mei Tai nešioklę. Pirmasis bandymas buvo nesėkmingas, kadangi pasirinkau netinkamą laiką ir nesupratau, kad nešioklės apatinę dalį reikia susiaurinti, nes dukrytei nepatogu. Buvau aprėkta. Vėliau pasiskaičiau internete ir pasinaudojusi kitų mamų patarimais išmokau kaip reikia elgtis su šia nešiokle.

Keliaujančio slingo seserijai 7-eri metai! Padėkite atnaujinti ir papildyti seserijos nešyklių atsargas

Gruodžio 8-ą dieną sukanka septyneri metai nuo Keliaujančio slingo seserijos veiklos pradžios. Kiek mamų pasinaudojo seserijos teikiama galimybe išbandyti įvairias nešykles - jau ir skaičių pametėme. Kai kurios nešyklės susidėvėjo, suplyšo, sudilę sulūžo slingų žiedai. Juk jiems teko ypatinga užduotis, kurios sulaukia ne kiekviena nešyklė - per septyneris metus išnešiota ne viena dešimtis mažylių! Per šį laiką Lietuvoje pasirodė ir pradingo daug įvairių nešyklių, kai kurios užsiliko ir mamos norėtų ir jas išmėginti.

Šia gražia proga kviečiame padovanoti seserijai gimtadienio dovaną - naują rinkinį nebūtinai naujų nešyklių!

Tai galite padaryti keliais būdais:

mama Raminta apie Bondolino ir Patapum

Esame dideli nešynių gerbėjai ir džiaugiamės šiuo projektu bei galimybe jas išbandyti. Kadangi vežimo beveik nenaudojame, kartu su vyru vaiką nešiojame labai daug, turėjome jau ne vieną nešynę ir šį kartą norėčiau pasidžiaugti Bondolino nėšyne, su kuria net dvi savaites keliavome Šiaurės Italijoje aplink Gardos ežerą. Kadangi nemažai keliavome pėsčiomis, kiekvieną dieną dukrytę reikėdavo daug nešioti ir buvo tikrai patogu, kad galima nešioti ant klubo ar ant nugaros, nes taip ji geriau viską matydavo ir jai ne taip greitai nusibosdavo kaip ilgai sėdint atsisukus į mane. Daug nešiojant taip pat buvo patogios paminkštintos petnešos, ko nebuvo prieš tai mūsų turėtoje nėšynėje Patapum. Vyras atkreipė dėmesį, kad Bondolino nėšynėje yra malonesnis minkštas juosmens diržas, kai tuo tarpu Patapum jis buvo kietesnis. Man patiko kepurėlė vaiko galvai prilaikyti, kuri praversdavo ne tik jam miegant, bet ir nuo lietaus bei saulės. Tinklelis galvai prilaikyti buvo ir Patapum, bet nuo lietaus jis neapsaugotų. Dar prie nešynės yra raišteliai su plastmasiniu laikikliu, kuriuos dukrytei patikdavo patampyti, pažaisti ir net pagraužti. Kaip vienintelį šios nešynės minusą paminėčiau, kad ji dėl paminkštinimų yra storoka ir todėl užima daugiau vietos nei, pavyzdžiui, Patapum, kas svarbu nešynę kur nors vežantis kuprinėje.

Mama Rasa apie slingą

Kai gavau žiedinį slingą vis delsiau išbandyt, kelis kartus kai reikėjo dėjausi savo turimą Mei Tai, o slingas taip ir gulėjo prieš nosį nejudinamas, nes atrodė baisiai sudėtingas dalykas jį užsidėt. Na bet visgi laikui einant prisiverčiau išbandyt, ypač, kad padažnėjo poreikis nešioti (mano mažąjam 1,5 mėn). Youtube susiradau kaip čia reikia užsidėti ir įtaisyti vaiką ir... Kai artėjo mano dviejų savaičių pabaiga LABAI nenorėjau atiduoti, aš jį įsimylėjau. Naudojau beveik kasdien ir labai labai džiaugiausi, kad būtent šią nešioklę ėmiau išbandyt. Pirmą kartą įdėjus savo nerimaujantį mažylį, kuris jau gerą pusvalandį niekaip negalėjo užmigti, prireikė tik padžiauti skalbinius ir jis užmigo! Tokia sėkminga pirmo karto patirtis matyt ir paskatino vėliau taip dažnai naudoti slingą. Man patiko ši nešioklė tuo, kad ITIN paprasta ją užsidėt, nereikia nieko rišt, segt ar panašiai, užtenka užsimesti ją ant peties ir įsidėti vaiką bei priveržti viena ranka. Jei palyginti su Mei Tai, kuri man irgi labai patinka, tai didesnis pliusas yra tai, kad gali užsidėti ją bet kur, nereikia "šluoti" gatvės tais ilgais diržais. Vienintelis minusas kurį sugalvojau apie slingą - nešiojimas ant vieno peties. Kol neši visai mažą kūdikį tai nėra taip sunku, tačiau vėliau būtų sunku visą svorį nešti ant vieno peties. Man dar svarbus pliusas buvo, kad net ir išėmus vaiką gali vaikščioti po namus užsimetus tą nešioklę (nes būna dienų kai žinai, kad tuoj tuoj reikės) ir niekas nesivelka ir netrukdo.

Visgi savo besilaukiančiai sesei patarsiu pirkti pirmai pradžiai slingą, nes man jis atrodo nepakeičiamas ir nesulyginamas su jokia nešiokle savo paprastumu!

Mama Raimonda apie MeiTai

Pirmus du vaikus nešiojau nelabai ergonomiškai: slinge su ziedais arba "babybjorne", buvo tikrai ne taip patogu. Tuo metu ir neturėjau su kuo palyginti. Susilaukusi trečiojo pabandžiau keliaujančio slingo seserijos vaikjuostę, pasitariau su patyrusia drauge ir tuoj ilgai nelaukusi įsigijau sau Didymos vaikjuostę. Patyrimai kuo geriausi. Mažas kūdikėlis iki šešių mėn. man "varlyte" sėdėti nenorėjo, tai kišau jo kojytes "stačiai" klostėn. Beveik iškart užmigdavo. Dabar - jau ūgtelėjusi mielai sėdi varlyte, mažiau miega, tyrinėja aplinką. Nešioti labai lengva, lyg dėvėtum sunkesnį drabužį. Tik maitinti vaikjuostėje dar neišmokau, šoninio ir nugarinio nešiojimo nebandžiau - bet viskas prieš akis.

Kas man buvo nepatogu: kad dažnai rišantis tenka pašlavinėti ne itin švarią žemę (rišausi dažnai gamtoje, oro uoste...). Nelabai rišasi vyras - jam ir per trumpa juosta ir per daug sudėtingai atrodo... Slingo seserijos vaikjuostė (lyginant su manąja) yra ne tokio elastingo audimo - ji ne tiek pasiduoda spaudimui/tempimui - sunkiau išgauti reikiamą priveržimo stiprumą.

Labai labai dėkoju už puikų šansą, už gerą idėją. Linkiu sėkmės visoms mamoms. Rekomenduoju rištis vaikus arčiau saves, širdies ir pieno :)

Mama Rūta apie trikotažinę vaikjuostę ir MeiTai

Praėjus porai savaičių vaikjuostės naudojimo, aš jau pripratau prie jos - galvoju pirkti arba siūti savo, nes labai patogu (nors namie stovi ir vežimas, parūpintas anytos:D,  bet jo dar nenaudojom ir tikiuosi neprireiks). Namuose vaikjuostę  buvau užsidėjusi tik vieną kartą, kai vaikas buvo neramus, ir miegelio dar nenorėjo , o aš laukiau svečių besiruošdama virtuvėje:) - visai puikiai sekėsi- mažylis greitai užmigo:D o šiaip kadangi mano sūnelis buvo tik poros savaičių kai pradėjau naudoti vaikjuostę - jis daugiau miegodavo nei būdavo budrus, tad leisdavau jam miegoti lovytėje, o ne vaikjuostėje. 

Labiausiai vaikjuostė pasitarnavo einant į lauką pasivaikščioti. Pakankamai patogu buvo tiek man tiek ir kūdikėliui- dažniausiai miegodavo, prie manęs jam šilta, o aš visada galiu girdėti, patikrinti jo kvėpavimą. Atrodo, kad užsirišti vaikjuostę užtrunka ilgai- bet iš tikrųjų- tai trunka tik minutę:)) Lauke nešiojant pradėjau ant vaikelio uždėti pleduką, nes buvau pastebėjus, kad kojytės po nešiojimo buvo šaltokos. 

Kūdikėlį nešiojau sėdimoje padėtyje ( Sūnelis būtent ir mėgo sėdimą padėtį, joje greičiausiai nurimdavo ir užmigdavo), bet žinau kad yra daug padėčių,kaip vaiksjuostėje laikyti vaiką, tiesiog man dar neužteko laiko visko išmokti, manau pavyks ateity:) Šiaip geras daiktas, ypač kai paūgės, manau nešiosiu vaikelį ir namie, nes jau dabar pradedu matyti, kad vaikas vis nori dėmesio - su juo žaisti, pakilnoti, pakalbėti - tad tikiuosi bus ramus, nešiojant prie savęs, o man tuo pačiu bus patogu atlikti namų ruošos darbelius:) Labai smagu žiemą, kai pilna sniego eiti gatve lengvai, ir matyti, kaip kartais vargsta kitos mamytės stumdamos vežimus... Anytos ir mano mamos požiūriu vaikjuostė tapo visai geru daiktu (o jos juk pratusios prie vėžimų visais atvejais:)). 

 Mei tai - tikra pagalbininkė Mamos gyvenime. Išmokau greit užsirišti. Tik vienas trūkumas- nešiojant ant nugaros vaikas per daug įkrenta į nešyklę, tad aš prieš užsirišant užlenkdavau nešioklę keliskart. Bet iš kitos pusės, šia nešykle galima nešioti bet kokio amžiaus vaikus ir kūdikius.

Mama Simona apie slingą

Mano įspūdžiai apie slingą tik patys geriausi! Tiesa žiemos sezonu man buvo šiek tiek nepatogu su juo, nes visi apsitūloję striukėm šilčiausiom, tai kol įmontuodavau savo dukrytę į slingą, kelis kartus reikėdavo taisyti jos striukytę, nes susikeldavo į viršų. Žinoma, jei naudojant kombinezoną, tai tokios problemos turbūt nebūtų :)

Didžiausius privalumus pastebėjau atėjus šiltam sezonui. Tiesiog nuostabu! Išlipai iš mašinos, įsidėjai dukrytę į slingą ir pirmyn! Nors mano vaikelis neprieštarauja būti ir vežime, bet aš pati labai norėjau nešioti, glausti ir vis pakutenti dukrytę, todėl slingas man buvo labai šaunus pagalbininkas nugarai :)

Visiem tikrai rekomenduoju šį daiktą, nes nieko nėra nuostabiau kaip glausti savo vaikelį :) juk tas laikotarpis toks trumpas.. tuoj užaugs, pradės vaikščioti ir jau patys nebenorės būti mums ant rankų :)

Sėkmės visoms mamytėms ir tėveliams nešiojant savo mažutes gyvybes! ir nepasiduokit kitų žmonių provokacijai, kad "prisipratinsi" vaiką ant rankų nešiot. Kuo daugiau artumo jie jaučia, kuo daugiau meilės gauna, tuo laimingesni ir geresni vaikai auga :)

Mama Neringa apie trikotažinę vaikjuostę ir MeiTai

Trikotažinėje vaikjuostėje nešioti sekėsi visai smagiai, vaikeliui joje patiko, ypač poza veidu į mane, kaip kengūriukas vis taikėsi iškišti galvą ir dairytis aplink :) Susirišti pavyko visai nesunkiai, po kelių kartų nebereikėjo nė žiūrėti į instrukciją :) Tik šiek tiek gaila,kad lauke oras buvo per šaltas dar išeiti, negalėjau išmėginti kiek didesniems atstumams, tai naudojome tik kambaryje.

Mei tai nešyklė buvo smagi, nors, turiu pripažint, ją naudojau mažiau nei vaikjuostę. Gal kad mažojo poreikis mažesnis buvo. Šiaip vasarai tikrai smagus dalykiukas išeinant kur į laukelį. Vienas minusiukas-labai ilgi diržai susirišimui. Kadangi aš smulki,tai kabaliuodavo ilgos uodegos:) Nors, juk siūnant ar įsigyjant asmeninę, galima tuos diržus pakoreaguoti pagal save.

Surinktas turinys