Prieraiši tėvystė

Mama, ar myli mane arba duok daugiau nei prašo

Prieraišumo stiprinimas

"Mama, ar matai mane?", "Mama, ar girdi mane?", "Mama, ar myli mane?" Vaikas gali to klausti tiesiai arba aplinkiniais būdais. Gali ateiti ir pareikalauti iš jūsų, o gali sukurti situacijas, kur jūs neišvengiamai turėsite duoti vaikui tai, ko jam reikia. Tačiau ar toks vaikas, kuris pats bando rasti būdus užsipildyti savo poreikius, bus laimingas ir patenkintas?

Prieraišumo tuštuma

Atradau knygą, kurią skaitau ir džiaugiuosi. Tiesą sakant pirmieji jos skyriai mane labai išgąsdino, taip smarkiai, kad nieko nelaukusi puoliau skaityti paskutiniuosius skyrius, kuriuose rašoma, kaip pataisyti tai, kas jau pagadinta. Tada nusiraminau, supratusi, kad dar ne viskas prarasta ir pradėjau vėl nuo ten, kur pabaigiau. Viena iš įdomių sąvokų yra "prieraišumo tuštuma". Nors pati sąvoka skamba gąsdinančiai, ji nėra nei gera, nei bloga, kaip ir visa, kas leidžia žmogui prie ko nors prisirišti. Ši tuštuma gali neplanuotai atsirasti žmogaus gyvenime, o galima ją planuotai sukurti. Vaikų gyvenime savaime tokia tuštuma paprstai atsiranda neplanuotai (bent jau tėvams). O planuotai tėvai gali ją sukurti, bandydami pasiekti savo tikslo - kad vaikas sugrįžtu su savo prierašumu į namus , ten, kur jo vieta - prisirištų prie savo tėvų.

Kaip FlyLady išgelbėjo mūsų vakaro rutiną

Vakaro rutina buvo pats baisiausias dalykas mūsų šeimos gyvenime. Vakaro rutinos svarbą gerai žinojau jau seniai, kai dar neturėjau vaikų, tačiau Linui gimus toji rutina kažkodėl visai nebuvo nei maloni, nei raminanti, o iki dabar vaikai artėjant laikui eiti į lovas linkę vis labiau įsisiautėti. Pamenu, kai Linui buvo gal metai su trupučiu, bandėme kurti vakaro rutinas dėl to, kad dantų valymas ir ėjimas miegoti (taip, taip su pasaka lovoje) visada prasidėdavo rėkimu ir spyriojimusi. Vieną vakarą sugalvojau, kad prieš einant dantis valytis dar kažką su Linu malonaus nuveiksime. Kitą vakarą pasiūlius prieš valantis dantis nuveikti tą patį malonų dalyką (jau nebepamenu kokį), rėkimas ir ašaros paankstėjo lygiai iki Malonios Veiklos Prieš Einant Valytis Dantis ir Gulti (taip taip, su pasaka) pradžios. Trečią dieną nusprendžiau pridėti dar vieną Malonią Veiklą Prieš Pradedant Kitą Malonią Veiklą Prieš Dantų Valymą ir Ėjimą Gulti (be abejo, su pasaka).

Lietuvos mamų dienoraščiai

Pagaliau jus visas turiu čia. Na, gal ne visas, manau, kad sąrašas vis ilgės ir ilgės :)

Jau seniai svajojau turėti tokią vietą, kurioje galima būtų rasti visų mamų dienoraščius, paskaityti, kaip jums sekasi, tik vis nesusitariau su Andriumi. Tačiau http://supratingamama.blogspot.com dienoraštis jį galutinai įtikino. O gal http://manovystyklai.blogas.lt?

Geramama.lt lieka tik mano dienoraštis, o jūsų nuotykius, mintis ir pasidalinimus skaitysiu naujoje svetainėje Motinyste.lt

Skaitykime kartu ir pasiūlykite daugiau mamų dienoraščių!

Naujagimių, kūdikių, vaikų ir suaugusiųjų miegas

Šiandien mamų klube kalbėjosmės apie miegą ir kaip skiraisi suaugusiųjų miegas nuo vakų ir kūdikių. Čia įkeliu santrauką pagal kurią pasakojau, ką perskaičiau. O šaltinis apačioje :)

Suaugusiųjų ir kūdikių miego skirtumai

Orgazminis gimdymas

Jau tris kartus žiūrėjau šį filmą. Viena ir du kartus su mamomis. Tai vienas geriausių ir gražiausių mano matytų filmų apie gimdymus. Nuostabios gimdymo istorijos, puikios kalbėtojos ir kalbėtojai, kerinti muzika. Prieš ruošdamasi žiūrėti trečiąkart, maniau pasiimsiu mezginį, nes gi jau du kartus filmas žiūrėtas, galėsiu pamegzti. ir nepasiėmiau. Ir visai nesigailėjau, visą laiką negalėjau atitraukti akių nuo vaizdų, nuo moterų ir vyrų, pasakojančių apie savo patirtis. Ar tikrai gimdymas gali būti maloni patirtis? Inna May Gaskin sako, kad taip, kad tinkamai pasiruošusi ir tinkamai prižiūrima moteris gali gimdymo metu patirti malonumą. Ji apklausė apie 150 moterų, gyvenančių jos kaimelyje, ir 21 procentas jų paminėjo, kad gimdymo metu jos patyrė malonumą. Pamenu, kaip aš, pagimdžiusi pirmąjį, klausiau gydytojo ar galėsiu gimdyti dar kartą. O vėliau draugėms pasakojau, kad tai ypatinga, nuostabi patirtis, labai brangi dėl to, kad ją patirsi tik kelis kartus gyvenime.

Nuolankumas

Sekmadienį fokoliarų šeimų susitikime (na, tiesą sakant, net nežinau kaip teisingai parašyti, nes šeimos tiesiog yra fokoliarų judėjimo dalis, tačiau nė vienas asmuo iš tų šeimų nėra tikrasis fokoliaras) kalbėjomės apie abipusią meilę, kuri pasireiškia konkretumu, nuolankumu ir tapimu viena. Kalbėjomės kaip galėtume tokią meilę abipusiai parodyti vienas kitam ir pasižadėjome pasistengti per mėnesį rodyt savo meilę tokiais būdais. Labai gražų nuolankumo pavyzdį papasakojo Erikas ir Inga kaip jie rinkosi filmą, kurį norėtų pažiūrėti. Kadangi skoniai skiriasi, tai abu sutarė pasirinkti trečią variantą, filmą, kuriam šiaip pirmenybės nė vienas iš jų neteiktų.

Nepadorus žindymas Facebook.com

Niekada nesidomėjau tokiais tinklais kaip Facebook.com , ir turbūt ilgai būčiau nesidomėjusi, jeigu nebūtų kilęs skandalas. Skandalas dėl to paties, kaip kad šį rudenį mūsų Seime - žindymo viešumoje. Seimo narė A. Baukutė pažindė kūdikį Seimo salėje ir šis įvykis tapo dideliu pasipiktinimo objektu. Tuo tarpu facebook.com pašalino vienos narės nuotrauką, kurioje ji žindo kūdikį dėl to, kad krūties demonstravimą laiko nešvankiu, begėdišku vaizdu ir stengiasi sudaryti saugią erdvę, kurioje galėtų dalyvauti ir vaikai. Tai sukėlė didelį pasipiktinimą žindyvių tarpe ir gruodžio 27 d. keliasdešimt tūkstančių facebook dalyvių sutarė kartu pasikeisti savo portreto nuotraukas į tokias, kuriose jos žindo vaikelius.

Seime

Po skandalo, kilusio dėl to, kad seimo narė A. Baukutė žindė savo trejų mėnesių sūnų seime ir po replikų, kad seimas ne vieta žindyti, nusprendžiau, kad reikia nueiti į seimą ir apžiūrėti, kuo gi ta vieta tokia netinkama. Esu buvusi seime konferencijoje, bet tuo metu neturėjau laiko apžiūrėti, o kiek prisimenu, vieta pasirodė niekuo neypatinga, jei galvoti apie žindymą.

Taigi, su mamomis iš mamų klubo susiorganizavome ekskursiją į seimą.

 

Pirmasis susidūrimas su iš seimo išeinančiu žurnalistu buvo nemalonus "Ar vėl ko atėjote reikalauti?" paklausė dygiu tonu. Fui... Laimei, tai buvo vienintelė nemaloni akimirka.

Gerumas mus vienija

Paskutinį lapkričio šeštadienį lankėmės naujame parduotuvių centre. Andrius su Linu nuėjo pasivažinėti kartingais (beje, Linas taip ir nepavažinėjo, nes važiuoti galima tik nuo 12 metų, bet nuoširdžiai įkalbėjo tėtį pavažinėti ir labai "sirgo" už jį), o aš, Ievutė ir Justas nuėjome nusipirkti maisto. Tą savaitgalį vyko Maisto banko akcija , o taip pat tas šeštadienis buvo nepirkimo diena , tačiau tai aš sužinojau tik sekmadienį. Prie kasos prieš mane eilėje stovėjo šeima, vyras, moteris ir vaikelis, gal kiek jaunesnis už mano Justą. Pirmą kartą į juos atkreipiau dėmesį kaip vyras žmonai garsiai pakomentavo, kad lašiša šiais laikais yra "darbo liaudies" maistas. Na, darbo liaudį aš įsivaizduoju kiek kitaip, nei jie atrodė.

Surinktas turinys