Slingas

Mama Rasa apie slingą

Kai gavau žiedinį slingą vis delsiau išbandyt, kelis kartus kai reikėjo dėjausi savo turimą Mei Tai, o slingas taip ir gulėjo prieš nosį nejudinamas, nes atrodė baisiai sudėtingas dalykas jį užsidėt. Na bet visgi laikui einant prisiverčiau išbandyt, ypač, kad padažnėjo poreikis nešioti (mano mažąjam 1,5 mėn). Youtube susiradau kaip čia reikia užsidėti ir įtaisyti vaiką ir... Kai artėjo mano dviejų savaičių pabaiga LABAI nenorėjau atiduoti, aš jį įsimylėjau. Naudojau beveik kasdien ir labai labai džiaugiausi, kad būtent šią nešioklę ėmiau išbandyt. Pirmą kartą įdėjus savo nerimaujantį mažylį, kuris jau gerą pusvalandį niekaip negalėjo užmigti, prireikė tik padžiauti skalbinius ir jis užmigo! Tokia sėkminga pirmo karto patirtis matyt ir paskatino vėliau taip dažnai naudoti slingą. Man patiko ši nešioklė tuo, kad ITIN paprasta ją užsidėt, nereikia nieko rišt, segt ar panašiai, užtenka užsimesti ją ant peties ir įsidėti vaiką bei priveržti viena ranka. Jei palyginti su Mei Tai, kuri man irgi labai patinka, tai didesnis pliusas yra tai, kad gali užsidėti ją bet kur, nereikia "šluoti" gatvės tais ilgais diržais. Vienintelis minusas kurį sugalvojau apie slingą - nešiojimas ant vieno peties. Kol neši visai mažą kūdikį tai nėra taip sunku, tačiau vėliau būtų sunku visą svorį nešti ant vieno peties. Man dar svarbus pliusas buvo, kad net ir išėmus vaiką gali vaikščioti po namus užsimetus tą nešioklę (nes būna dienų kai žinai, kad tuoj tuoj reikės) ir niekas nesivelka ir netrukdo.

Visgi savo besilaukiančiai sesei patarsiu pirkti pirmai pradžiai slingą, nes man jis atrodo nepakeičiamas ir nesulyginamas su jokia nešiokle savo paprastumu!

Mama Miglė apie slingą

Kadangi mano berniukas jau nemažas ir gana sunkus, slingas nešiojimui
tiko idealiai. Vaikas pats dar nevaikšto, o vežimėlyje sėdėti
nemėgsta. Sūnui prisiglaudus sėdėti buvo patogu, jis nurimdavo, net ir
kamuojamas dantų dygimo skausmų ar užklupus irzlumo priepuoliui. Net
po ilgesnių pasivaikščiojimų nugaros neskaudėdavo, slingas patogiai
paskirstydavo vaiko svorį. Galima buvo atlikti nesudėtingus buities
darbus, greitai apsipirkti parduotuvėje, rankos buvo laisvos
pasirūpinti vyresne dukrele, patogu buvo užlinguoti miegui ir net
pažindyti. Nešiojimo patirtis buvo labai vertinga, įnešė į mūsų šeimą
daugiau tvarkos ir ramybės.
Gaila tik vieno, kad nepasinaudojau tuo
anksčiau.

Mama Aušra apie slingą

Visu pirma noriu padekoti uz jusu skleidziama puikia ideja.
Slingas mano nuomone - funkcionalus daiktas mamytems, kuris gali buti susietas su tokiais dalykais kaip artimas bendravimas su kudikiu, ekologija ir stilius.
Siu dvieju savaiciu laikotarpyje slinga isbandziau visokiose situacijose. Su kudikiu isejome truputi pasivaikscioti, galejau lauke skalbinius isdziaustyti, per sv. Velykas i svecius vaziavom, sodyboje, kur sunku su vezimeliu pravaziuoti, slingo pagalba galima buvo gan maloniai pasivaikscioti. Lasvoji slingo audinio dalis atstojo uzuoveja ir saule. Aisku, nera taip, kad vaikuti isidejus gali eiti, begti, laisvom rankom. Vistik kudikis jame ilgo laiko neisbuna. O ir mamytei peti paskausta. Apibendrinant galiu teigti, kad slingas man patiko ir planuoju isigyti.
Geros kloties slingo seserijai.

Mama Gintarė apie slingą su paminkštinimais

Esu labai dėkinga už galimybę išbandyti slingą. Kadangi namuose karaliauju su 1mėn. leliuku, bei  dvimete jo sesyte, būna tokių momentų, kad mamytei paprasčiausiai pritrūksta rankų. Buvau girdejus apie slingą, vaikjuostę, pastarąją atrodė labai jau sudėtinga  užsirišti, tad nusprendžiau pabandyti slingą.

Užsirišti pavyko iš pirmo karto, kadangi sūneliui buvo  1,5mėn. išbandėm tik horizontalią padėtį. Mano mažyliui slinge patiko nuo pat pradžių: man judant jis užmigdavo, vakare pilvukui skaudant nusiramindavo. O ir man rankos laisvos sesytei knygutę pavartyti, ar namelį iš kaladėlių pastatyti, o ir savo kokį darbelį pasidaryti.Tik nugarą paskausdavo, bet šiaip tai tikrai labai puikus pagalbininkas.

Mama Raimonda apie slingą

Trumpai papasakosiu, kaip mums su dukryte sekėsi naudotis juo. Labai daug tikėjausi iš slingo, nes mažylė mėgsta būti ant rankų ir prisiglaudusi prie manęs ar tėčio. Tačiau slinge jai nepatiko. Maniau, kad gal pirmieji kartai nebuvo idealūs, nes patys nemokėjome tinkamai jos įdėti. Tačiau ir tolimesni bandymai buvo panašūs: kelias minutes (matyt, susidomėjusi, kur mes čia ją kišame :) mažylė pabūdavo slinge, bet po to pradėdavo rangytis ir verkti.

Ačiū už galimybę pasibandyti!

Mama Valdona apie slingus

Laba diena, visų pirma norėčiau padėkoti slingo seserijai už galimybę pasinaudoti slingais. Išties nuostabi ir unikali galimybė išbandyti, nes, kaip ir visi jauni tėveliai, prisiperkame aibes reikalingų ir nelabai dalykų :).

Taigi apie slingus.

Mes su savo karalaite bandėme net du slingus: su paminkštinimais ir paprastą. Paminkštintas slingas man patiko labiau, kažkaip saugiau paguldyti vaikiuko galvytę. Tuo tarpu naudojant paprastą slingą atrodė, kad kraštas įsirėš į galvytę. Slingas mums buvo reikalingas maitinimui/migdymui, nes mano mergytė įprato maitintis nešiojama/siūbuojama. Taigi su paminkštintu slingu dienos metu visai pavykdavo apsieiti. Patogu būdavo, nes rankos laisvos, bet nugara kažkiek kentėjo. Tačiau vakare mano mergytė būdavo irzlesnė, dažniau reikėdavo nešiojant keisti padėtį ar pusę maitinimui, todėl slingas nepasiteisino, nespėdavome jo padėties kaitalioti, paprasčiau buvo tiesiog rankose perkelti iš vieno šono į kitą.  Taip pat slinge visą dieną nešiot neturėjau jėgų, nes nugara jau paskaudus :).

Mama Laima apie slingą

Idėja nešioti vaikelį nešioklėje atrodė tiesiog išganymas, nes mūsų sūnaitėlis (5sav.) labai neramus, užmiega dažniausiai tik sūpuojamas ir nešiojamas. Su didele viltimi ir nekantrumu laukėm nešioklės- labai ačiū Keliaujančio slingo seserijai už tokią galimybę. Pasirinkom slingą su žiedais, nes interenete begalės puikios vaizdinės medžiagos, padedančios lengvai išmokti šia nešiokle naudotis, bei slingas turėjo tikti mūsų amžiui. Bet... mums taip ir nepavyko su slingu susidraugauti. Išbandėm visas nešiojimo pozas, bet sūnelis niekaip nenorėjo slinge būti, muistydavosi ir nenurimdavo tol, kol vėl paprastai ant rankų neužsupdavau. Gal jam būdavo tiesiog nepatogu, o gal šiaip jis pas mus "ožiukas". Būtinai bandysim kitą nešioklę, bet kai jau būsim šiek tiek didesni.

Mama Ramunė apie slingą

Kai mūsų dukrytei buvo 1 mėnuo, pirmiausiai išbandėme vaikjuostę. Vasarą, kai toks puikus oras, norėjosi kuo daugiau būti lauke, tačiau mažoji visai nebūdavo vežimėlyje, tad vaikjuostė mums buvo išsigelbėjimas – prisiriši ir keliaujam pasivaikščioti. Vėliau norėjau išbandyti ir slingą, taigi šis projektas man buvo kaip tik. Dabar galiu palyginti abi nešiokles. Tiesą sakant, man labiau patinka dukrytę nešioti vaikjuostėje: svoris pasiskirsto ant abiejų pečių, o dukrytė kasdien vis auga ir sunkėja, tad ir apkrovimas nugarai ir pečiams vis didėja. Tačiau slingas buvo puikus išsigelbėjimas karštomis vasaros dienomis – greita ir paprasta užsidėti ir ne taip karšta vaikščioti. Tačiau ilgai taip negalėdavau nešioti – paskausdavo petį, tad vėl pasiimdavau vaikjuostę.

Mama Dovilė apie slingą

Dar prieš gimstant mažajai Mildutei buvau skaičiusi apie nešynes ir dar tada man pasirodė, kad jos labai puikus tėvelių pagalbininkas. Išbandžiusi galiu tai tik patvirtinti. Šios programos dėka išbandžiau slingą, o iš kitų tėvelių pigiau pavyko įsigyti Baby-bjorn nešynę, tad pasidalinsiu įspūdžiais apie abi.

Iš pradžių bijojau net bandyti slingą, nes maniau, kad teks pavargti, kol išmoksiu naudotis. Tačiau viskas žymiai paprasčiau. Užteko vienąkart perskaityti instrukciją. Be to, siūti mokančios mamytės gali visai nesunkiai jį pasisiūdinti pačios. Vienintelis trūkumas palyginus su Baby-bjorn nešyne tas, kad su slingu jaučiausi pakankamai nedrąsiai - bijojau, kad vaikiukas iškris, tad nuolat jį prilaikydavau viena ranka. Bet manau, kad ilgiau panešiojusi labiau pasitikėčiau slingu.

Tuo tarpu Baby-bjorn nešynė man jau patį pirmąjį kartą pasirodė visiškai saugi. Tiesa, dar vienas slingo privalumas - kelios vaikučio nešiojimo pozicijos, kas neįmanoma su kita mano išbandyta nešyne.

Mama Rasa apie slingą

Labai ačiū už galimybę išbandyti slingą. Kadangi mūsų dukrytė gana nerami dėl bėdų su pilvuku ir dienomis beveik nemiega, kilo mintis išbandyti nešioklę, nes nešioti dukrytę tenka labai daug. Nors patraukliausiai atrodė nešioklės Mei tai ir Bondolino, pagal amžių (dukrytei 1 mėnuo) jai labiau turėjo tikti slingas, todėl išbandėme būtent jį.

Surinktas turinys