Slingas

Mama Ieva apie slingą

Visų pirma, esu labai dėkinga už nuostabią galimybę isšandyti slingą. Toks projektas puikus. Dėl slingo, tai turiu pripažinti, jis man netiko ir nepatiko. Kodėl? Visų pirma, jau pati nešynė man pasirodė pakankamai sunki, tikriausiai jos didžiąją svorio dalį sudarė žiedai. Kitas dalykas - kai įsisodindavau vaiką, jis lyg ir patogiai įsėsdavo, tačiau jo nugarytė likdavo labai atvira, neapgobta medziagos, o tai man sukūrė nesaugumo jausmą. Taigi, norėjau laisvų rankų, o gavosi, kad viena ranka vis tiek prilaikiau mažylį. Ir dar, man pasirodė, kad svorio paskirstymas yra netolygus. Mano mažiukas bandymų metu svėrė apie 12kg (14mėn.), tokį svorį nešioti tikrai nemenkas iššūkis, todėl norėjosi, kad nešiojimas nebūtų skausmingas, kad nepavargtų mano nugara ir pečiai. Man pasirodė, kad slingas šio komforto nesuteikia. 

Ačiū labai už galimybę išbandyti nešioklę. Linkiu visoms mamoms ieškoti tinkamiausio varianto, ir kuo dažniau laikyti mažiukus ir mažytes prie širdies ;)

Mama Rasa apie slingą

RasaKai gavau žiedinį slingą, vis delsiau išbandyt, kelis kartus kai reikėjo dėjausi savo turimą Mei Tai, o slingas taip ir gulėjo prieš nosį nejudinamas, nes atrodė baisiai sudėtingas dalykas jį užsidėt. Na bet visgi laikui einant prisiverčiau išbandyt, ypač, kad padažnėjo poreikis nešioti (mano mažąjam buvo 1,5 mėn). Youtube susiradau, kaip čia reikia užsidėti ir įtaisyti vaiką ir... Kai artėjo mano dviejų savaičių pabaiga LABAI nenorėjau atiduoti, aš jį įsimylėjau. Naudojau beveik kasdien ir labai labai džiaugiausi, kad būtent šią nešioklę ėmiau išbandyt. Pirmą kartą įdėjus savo nerimaujantį mažylį, kuris jau gerą pusvalandį niekaip negalėjo užmigti, prireikė tik padžiauti skalbinius ir jis užmigo! Tokia sėkminga pirmo karto patirtis matyt ir paskatino vėliau taip dažnai naudoti slingą.

Mama Reda apie Slingą

Pirmiausiai tai dar kartą noriu padėkoti "Keliaujančio slingo seserijai" už suteiktą galimybę išbandyti nešynę. Kadangi sūnelis dažnai reikalaudavo mamos artumo, tai teko ieškoti išeities iš padėties, kad ir vaikelis būtų laimingas, ir mama turėtų nors vieną laisvą ranką :) Išbandėme nešynę - slingą. Kai pabandėm ją pirmą kartą, Adomui buvo 2 mėnesiai. Pradžioje tai buvo man tikras išsigelbėjimas. Įsidedu mažylį ir sukuosi sau virtuvėje, ar kitus buities darbus darausi. Vaikutis sau saugus, jaučia mamytę, taip ir užsnūsta. Kadangi vaikutis ganėtinai jautrus, tai kiek kartų bandžiau perkelti miegot į lovytę, niekad nepavykdavo, nubusdavo. Tai taip ir nešiodavausi kol miegodavo... Minusas, kad vaikutį vistiek reikia prilaikyti ranka, bent jau vaikštant tai tikrai. O miego metu, tai aš atsisėsdavau pusiau gulom ir darydavausi savo darbus - megzdavau, skaitydavau ir pan. Taip nešiojau panašiai iki 4 mėn. Jau nuo 5 mėn. jam pasidarė nebeįdomu nešynėj ir ilgai nebeišbūdavo joje, nes norėdavo keisti pozą, atsirado poreikis daugiau judėti, kažką pasiekti, paliesti, tai nešynėje pradėdavo muistytis, ko pasekoje išvis dūdavo baisu, kad neiškristų... Todėl mano nuomone slingas labiausiai tiktų iki kokių 4 mėn., paskui geriau pereit prie kitokios nešynės. Visoms mamytėms - sėkmės nešiojant savo stebuklėlius :)

Mama Živilė apie slingą

Mano vaikutis labai mėgsta būti ant rankų (po šio pareiškimo dažnai išgirstu frazę "o kas gi nemėgsta?"), tai nusprendžiau paieškoti tokio varianto, kuris būtų saugus ir patogus mažyliui, o mano rankos kiek atsilaisvintų. Slingą gavome kaip tik pačiu tinkamiausiu metu - per Vėjuko pusseserės krikštynas, dar šeštadienį iš ryto. Suskubau paieškoti informacijos kaip užsidėti šį išradimą. Užsidėjimo technika nebuvo labai sudėtinga, tačiau nebuvo labai patogu įkelti vaikelį, visgi reikia kartais ir kito pagalbos. Taip kad patį pirmą kartą nepavyko užsidėti, kad būtų garantuota ir saugu. Jau prie bažnyčios teko iš naujo pakartoti užsirišimo ir įkėlimo procesą. Ir pavyko! Taip pavyko, kad net Vėjukas užsnūdo joje taip kietai, kad pramiegojo visą krikštynų ceremoniją, kelionę nuo bažnyčios iki pilies ir visus pietus. Anksčiau turėdavom problemų su miegojimu dieną, o štai šį kartą išmiegojo visas 4 val., žindomam dviejų mėnesių kūdikiui tai iš ties daug, net teko žadinti, kad pavalgytų. Kadangi taip sėkmingai mums prilipo ta nešynė, pagaliau ir į miestą iškeliavau su įmigusiu slinge mažyliu. Tačiau ką teko pastebėti nešiojant vaikelį su slingu, kad visgi nesijaučiu iki galo rami, vis patikrinu sustodama, ar jam nesunku kvėpuoti, ar neslysta iš nešynės (nes visgi vaikelis kiek pasimuisto ir paslysta žemyn) ir apskritai, ar jam viskas gerai. Nors ir vežimėlyje paguldžius vis dirstelėju. Visgi nešdama slingu negaliu visiškai atpalaiduoti rankų ir saugumo sumėtimais prilaikau bent viena ranka. Reziumuojant, ši nešynė patiko, nes vaikelis iš tiesų būna ramesnis būdamas labai arti mamos, girdėdamas kvėpavimą ir sušildamas iki mieguistumo. Ir nepatiko, nes visgi rankos vis tiek neatpalaiduotos. Slingas visgi labiau tinkamas trumpiems ir netolimiems pasivaikščiojimams, nes kiek išslysta medžiaga iš žiedų ir aišku nugarai tenka krūvis nemažas.

Mama Rasa apie slingą

Kai gavau žiedinį slingą vis delsiau išbandyt, kelis kartus kai reikėjo dėjausi savo turimą Mei Tai, o slingas taip ir gulėjo prieš nosį nejudinamas, nes atrodė baisiai sudėtingas dalykas jį užsidėt. Na bet visgi laikui einant prisiverčiau išbandyt, ypač, kad padažnėjo poreikis nešioti (mano mažąjam 1,5 mėn). Youtube susiradau kaip čia reikia užsidėti ir įtaisyti vaiką ir... Kai artėjo mano dviejų savaičių pabaiga LABAI nenorėjau atiduoti, aš jį įsimylėjau. Naudojau beveik kasdien ir labai labai džiaugiausi, kad būtent šią nešioklę ėmiau išbandyt. Pirmą kartą įdėjus savo nerimaujantį mažylį, kuris jau gerą pusvalandį niekaip negalėjo užmigti, prireikė tik padžiauti skalbinius ir jis užmigo! Tokia sėkminga pirmo karto patirtis matyt ir paskatino vėliau taip dažnai naudoti slingą. Man patiko ši nešioklė tuo, kad ITIN paprasta ją užsidėt, nereikia nieko rišt, segt ar panašiai, užtenka užsimesti ją ant peties ir įsidėti vaiką bei priveržti viena ranka. Jei palyginti su Mei Tai, kuri man irgi labai patinka, tai didesnis pliusas yra tai, kad gali užsidėti ją bet kur, nereikia "šluoti" gatvės tais ilgais diržais. Vienintelis minusas kurį sugalvojau apie slingą - nešiojimas ant vieno peties. Kol neši visai mažą kūdikį tai nėra taip sunku, tačiau vėliau būtų sunku visą svorį nešti ant vieno peties. Man dar svarbus pliusas buvo, kad net ir išėmus vaiką gali vaikščioti po namus užsimetus tą nešioklę (nes būna dienų kai žinai, kad tuoj tuoj reikės) ir niekas nesivelka ir netrukdo.

Visgi savo besilaukiančiai sesei patarsiu pirkti pirmai pradžiai slingą, nes man jis atrodo nepakeičiamas ir nesulyginamas su jokia nešiokle savo paprastumu!

Mama Miglė apie slingą

Kadangi mano berniukas jau nemažas ir gana sunkus, slingas nešiojimui
tiko idealiai. Vaikas pats dar nevaikšto, o vežimėlyje sėdėti
nemėgsta. Sūnui prisiglaudus sėdėti buvo patogu, jis nurimdavo, net ir
kamuojamas dantų dygimo skausmų ar užklupus irzlumo priepuoliui. Net
po ilgesnių pasivaikščiojimų nugaros neskaudėdavo, slingas patogiai
paskirstydavo vaiko svorį. Galima buvo atlikti nesudėtingus buities
darbus, greitai apsipirkti parduotuvėje, rankos buvo laisvos
pasirūpinti vyresne dukrele, patogu buvo užlinguoti miegui ir net
pažindyti. Nešiojimo patirtis buvo labai vertinga, įnešė į mūsų šeimą
daugiau tvarkos ir ramybės.
Gaila tik vieno, kad nepasinaudojau tuo
anksčiau.

Mama Aušra apie slingą

Visu pirma noriu padekoti uz jusu skleidziama puikia ideja.
Slingas mano nuomone - funkcionalus daiktas mamytems, kuris gali buti susietas su tokiais dalykais kaip artimas bendravimas su kudikiu, ekologija ir stilius.
Siu dvieju savaiciu laikotarpyje slinga isbandziau visokiose situacijose. Su kudikiu isejome truputi pasivaikscioti, galejau lauke skalbinius isdziaustyti, per sv. Velykas i svecius vaziavom, sodyboje, kur sunku su vezimeliu pravaziuoti, slingo pagalba galima buvo gan maloniai pasivaikscioti. Lasvoji slingo audinio dalis atstojo uzuoveja ir saule. Aisku, nera taip, kad vaikuti isidejus gali eiti, begti, laisvom rankom. Vistik kudikis jame ilgo laiko neisbuna. O ir mamytei peti paskausta. Apibendrinant galiu teigti, kad slingas man patiko ir planuoju isigyti.
Geros kloties slingo seserijai.

Mama Gintarė apie slingą su paminkštinimais

Esu labai dėkinga už galimybę išbandyti slingą. Kadangi namuose karaliauju su 1mėn. leliuku, bei  dvimete jo sesyte, būna tokių momentų, kad mamytei paprasčiausiai pritrūksta rankų. Buvau girdejus apie slingą, vaikjuostę, pastarąją atrodė labai jau sudėtinga  užsirišti, tad nusprendžiau pabandyti slingą.

Užsirišti pavyko iš pirmo karto, kadangi sūneliui buvo  1,5mėn. išbandėm tik horizontalią padėtį. Mano mažyliui slinge patiko nuo pat pradžių: man judant jis užmigdavo, vakare pilvukui skaudant nusiramindavo. O ir man rankos laisvos sesytei knygutę pavartyti, ar namelį iš kaladėlių pastatyti, o ir savo kokį darbelį pasidaryti.Tik nugarą paskausdavo, bet šiaip tai tikrai labai puikus pagalbininkas.

Mama Raimonda apie slingą

Trumpai papasakosiu, kaip mums su dukryte sekėsi naudotis juo. Labai daug tikėjausi iš slingo, nes mažylė mėgsta būti ant rankų ir prisiglaudusi prie manęs ar tėčio. Tačiau slinge jai nepatiko. Maniau, kad gal pirmieji kartai nebuvo idealūs, nes patys nemokėjome tinkamai jos įdėti. Tačiau ir tolimesni bandymai buvo panašūs: kelias minutes (matyt, susidomėjusi, kur mes čia ją kišame :) mažylė pabūdavo slinge, bet po to pradėdavo rangytis ir verkti.

Ačiū už galimybę pasibandyti!

Mama Valdona apie slingus

Laba diena, visų pirma norėčiau padėkoti slingo seserijai už galimybę pasinaudoti slingais. Išties nuostabi ir unikali galimybė išbandyti, nes, kaip ir visi jauni tėveliai, prisiperkame aibes reikalingų ir nelabai dalykų :).

Taigi apie slingus.

Mes su savo karalaite bandėme net du slingus: su paminkštinimais ir paprastą. Paminkštintas slingas man patiko labiau, kažkaip saugiau paguldyti vaikiuko galvytę. Tuo tarpu naudojant paprastą slingą atrodė, kad kraštas įsirėš į galvytę. Slingas mums buvo reikalingas maitinimui/migdymui, nes mano mergytė įprato maitintis nešiojama/siūbuojama. Taigi su paminkštintu slingu dienos metu visai pavykdavo apsieiti. Patogu būdavo, nes rankos laisvos, bet nugara kažkiek kentėjo. Tačiau vakare mano mergytė būdavo irzlesnė, dažniau reikėdavo nešiojant keisti padėtį ar pusę maitinimui, todėl slingas nepasiteisino, nespėdavome jo padėties kaitalioti, paprasčiau buvo tiesiog rankose perkelti iš vieno šono į kitą.  Taip pat slinge visą dieną nešiot neturėjau jėgų, nes nugara jau paskaudus :).

Surinktas turinys