Sukonstruotos nešioklės

Mama Laura apie slingą ir Ergo Baby

LauraErgo

Išbandžiau slingą ir Ergo Baby nešyklę. Slingą man buvo patogu užsidėti ir nešioti vaikiuką, tiek gulomis, tiek stačiomis. Tik manau, kad jis tinkamesnis mažiems vaikiukams, nes nešiojant sunkesnį, visas svoris ant vieno peties keltų diskomfortą, ir būtų ne itint patogu. Tiesa, mano mažiukui slinge patikdavo tik gulomis, ypač kai jau miegelio norėdavosi, ir pamaitinti slinge galėdavau. Tik norint maitinti iš kitos krūties, tektų slingą persidėti ant kito peties. Nešiojant stačią, mažiukas išbūdavo tik kokias 5 min ramus, po to prasidėdavo ašaros.

Mama Diana apie Patapum

Diana

Apie nešyklę susimąsčiau, kai vaikui buvo 5 mėn. Iš aplinkui vaikus auginančių mamų/ draugių rekmendacijų ir patarimų nesulaukiau, nes niekas nesinaudojo. Tačiau mano vaikelis augo gana sparčiai ir darėsi vis sunkesnis, todėl ant rankų išlaikyti vaiko ikgai negalėjau. Internete sužinojau apie keliaujančio slingo seseriją, nusprendžiau išbandyti Patapum nešyklę - ji mums tiko ir pagal amžių (6 mėn.), ir pagal svorį (vaikas svėrė 10kg). Kaip taisiklingai užsidėti nešyklę, sužinojau iš youtube vaizdelių. Savo įspūdžius apie Patapum nešioklę suskirsčiau į pliusus ir minusus.

Pliusai: nešioklė lengva, iš natūralios orui pralaidžios medžiagos, todėl ir karštą vasaros dieną su ja jautėmės komfortiškai. Ją lengva užsidėti ir nusiimti vienai pačiai, be aplinkinių pagalbos. Ji puikiai paskirsto vaiko svorį, neapkraudama nei vienos kūno vietos per daug. Vaikas jaukiai prigludęs prie mamos, jausdavosi saugiai ir ramus (nurimdavo, darydavosi, užmigdavo). Patogi vaikui poza nešyklėje, yra dvi nešiojimo padėtys - ant pilvo ir ant nugaros (kaip kuprinė). Nešyklę gali užsidėti skirtingo sudėjimo, ūgio žmonės (nešiojo ir mano vyras ir aš).

Mama Rasa apie Ergo Baby

Nuo pat pirmos dienos Ergobaby buvo mano topų topas, geriausia nešioklė iš visų bandytų. Turiu namuose Mei Tai, žiedinį slingą, taip pat esu bandžius patapum. Ergobaby iš esmės labai panaši į patapum, bet man patiko labiau, dėl aukštesnės nugarėlės, mažiau sukiojasi vaikas ir atrodo jam pačiam patogiau. Net ir petnešos, jei nesusegtos, mažiau smuko nei patapum. Labai greitai ir lengvai užsegama ir sureguliuojama. Jei mano metinukas norėdavo kažkiek paeiti pats, paleisdavau, o nešioklės nenusiimdavau. Šiek tiek gaila, kad pataupiau augindama pirmąjį vaiką, ir neįsigijau būtent ergo. Mei tai irgi atliko savo funkciją, bet ergo savo petnešomis "nešluoja gatvės", geriau paskirsto svorį ir lengviau užsideda. Visgi naujagimiui žiedinis slingas man atrodo jaukesnis nei sukonstruotos nešioklės. Jei reiktų įvardint ergobaby trūkumus - žiemą ant rūbų būtų tikrai sunku pačiai susegti petnešas laikančią sagtelę, o antras- nemaža kaina (palyginus pvz. su mei tai, kurią pasisiūt galima ir pačiai).

Ačiū labai už nerealią galimybę išbandyt tiek nešioklių!

Mama Milda apie slingą, Patapum ir Bondolino

Milda

Noriu padėkoti keliaujančio slingo seserijai už galimybę išbandyti įvairias nešioklės ir padėti apsispręsti, kokią įsigyti sau.

Iki 8 mėnesių savo dvynukus nešiojome Babybjorn nešioklėse, tačiau vaikučiams augant didyn jose nešioti pasidarė sunku - labai greitai paskausdavo nugarą, o ir vaikiukai tose nešynėse kabojo ant klyniuko - neatrodė, kad ir jiems būtų buvę labai patogu. Beieškodama informacijos atradau keliaujančio slingo seseriją, tad taip pas mus atkeliavo slingas, Patapum ir Bondolino nešioklės.

Mama Agnė apie Bondolino

AgneKartą atėjo diena, kai mano 4.5 mėn. savo nuomonę turintis zirziniukas privertė ieškoti nešioklės. Iki tol neturėjome jokių problemų, nebuvo jis rankinukas, mėgo žaisti ant lavinimo kilimėlio ir puikiai pabūdavo vienas, kol aš gamindavau ar tvarkydavausi. Matyt, panoro labiau pažinti pasaulį. Mes turėjome nešioklę "paveldėję" iš mažojo pusseserės, tačiau aš nesijaučiau saugi nešiodama mažylį joje. Pradėjau domėtis nešioklėmis apskritai, ir nutarėm išbandyt kitokias. Prie Bondolino pripratom abu per kelias dienas. Zirzimo metu įsidėdavau į nešioklę, ir kuo puikiausiai galėjau dirbt kai kuriuos buities darbus, o jis stebėdavo aplinką.

Mama Agnė apie Patapum

AgneApie Keliaujančio slingo seseriją sužinojau iš draugės, kuri mane aktyviai ragino išbandyti nešioklę ar vaikjuostę gimus vaikeliui. Tiesą sakant, niekada negalvojau, jog vaikelį norėčiau nešioti nešioklėje. Neturėjau žinių ir atrodė labai sudėtinga išsirinkti būtent mums tinkamiausią variantą. Todėl pasidomėjusi gražia Keliaujančio slingo seserijos idėja pagalvojau, kodėl gi mums nepabandžius vienos iš siūlomų nešynių. Kadangi per daug nesidomėjau modeliais ir kiekvieno jų privalumais ar trūkumais, tai pradžioj pasirinkau tą, kuri buvo tuo metu laisva. Neilgai trukus mus pasiekė Mei Tai nešynė. Nors daugelio ji mėgstama ir giriama, tačiau mums ji nepasiteisino - vaikelis norą būti nešiojamas joje parodė lygiai penkias minutes. Vėliau visi bandymai įsidėt ir panešiot baigdavosi ašaromis.

Mama Dovilė apie Patapum

Dovile

Kai gimė dukrytė, iškart pradėjau ieškoti nusipirkti nešyklės. Iš tiesų žinių apie jas neturėjau visai. Galvojau, kad yra arba juostos, arba nešioklės. Pasigilinus supratau, kad yra galybė rūšių. Pirmąją išbandžiau garsiąją Baby Bjorn. Lyg ir viskas būtų neblogai, bet vaikas išbūna vos kelias minutes. Paskuj malasi, muistosi ir graužia nešioklės kraštus. Pradėjau ieškot informacijos, ir taip radau keliaujančio slingo seseriją.
Paskaitinėjus ir pasitarus, pasiprašiau išbandyti Patapum nešioklę. Prieš Baby Bjorn naujoji iš pradžių pasirodė gana primityvokai, bet nekantravau išbandyti. Tiesą sakant, likau maloniai nustebinta, nes galvojau, kad mano dukrytė mėgsta būti nešiojama tik veidu nuo mamos, kad kuo daugiau matytų. Pasirodo, jeigu patogu, puikiai tinka ir veidu į mamą. Kitas dalykas - patogumas mamai, nes didžioji dalis svorio pasiskirsto ant juosmens srities, tad po šios nešioklės man nepavargdavo nugara, nes mano kūdikis vienas iš didžiųjų. Pasirodė kur kas patogesnė už tas, kurių svoris krenta ant nugaros. Nešioklė man labai pasitarnavo „pažintinėms ekskursijoms“ po kiemą, parką ir pan., po parduotuves lakstyt neteko, bet manau ir ten tiktų.
Vasarą planuojame daug kelionių ir, mano nuomone, Patapum nešioklė - puikus kelionių palydovas ir palengvintojas. Kūdikiui šilta, jauku, ramu, įdomu, o mamai nesunku ir patogu.

Mama Agnė apie Bondolino

Visų pirma noriu padėkoti Keliaujančio slingo seserijai už galimybę išbandyti nešyklę Bondolino. Ši nešAgneyklė iš pradžių mums nelabai patiko dėl to, kad petnešos neužsisega, o užsiriša. Buvo sunku pačiam įsidėti vaiką ir užsirišti, o dar reikia ir patempti petnešas, kad būtų tinkamoje padėtyje. Tačiau bėgant laikui supratome, kad reikia įgūdžių ir praktikos. Kiekvieną kartą nešyklės petnešas užsirišti darėsi vis lengviau, nors man geriausiai ją užsirišti sekdavosi stovint prieš veidrodį. Todėl keliaujant ir esant poreikiui nuolat užsidėti/nusiimti nešyklę man norėtųsi tokios, kurios petnešos užsisektų, o ne užsirištų. Patiko, kad nešyklės petnešos pastorintos - nesirėžė ir nevargino pečių. Bondolino nešyklėje puikiai pasiskirsto vaiko svoris, bei užtikrinama teisinga vaiko kojyčių padėtis, kas itin svarbu.

Mama Dina apie Patapum

Dina

Nešioklė Patapum patiko!

Paprasta bei tvirta nešioklė, patiko platus diržas bei nešioklės medžiaga -100 metų nešiosi nenunešiosi. Labai paprastas naudojimas! Dukrytę pradėjom nešioti gan vėlai (10 mėn.) ir ji buvo ne is smulkiųjų, tad nešioklė jau buvo "ant ribos". Vaikas sėdėdavo prilaikomas iki pažastų, tad labai reikia riboti savo judesius, nes baisu, kad iškris. Manau, ši nešyklė tiktų mažesniems vaikiukams - iki metų.

Ačiu labai už suteiktą galimybę išbandyti. Smagu, kad egzistuoja tokios organizacijos :)
Surinktas turinys