Modelių apžvalga

ErgoBaby 360 ir Babybjorn One nešiojimo veidu į priekį palyginimas

ErgoBaby 360 ir Babybjorn One yra dviejų populiariausių gamintojų nešyklės, kurios turėtų užtikrinti taisyklingą kojų padėtį (žr. Taisyklinga padėtis ir kojos padėtis nešyklėje) ir kitas teisingas nešyklės savybes net nešiojant kūdikį veidu į priekį. Įdomu tai, kad Babybjorn stilius visada buvo gaminti nešykles labai gerai pritaikytas tėvams, tačiau kūdikiai jose (kaip ir visose man žinomose nešyklės prieš 10 metų, jeigu nekreipsime dėmesio į Didymos vaikjuostes ir Fetweiso tyrimus) kaba per tarpkojį žemyn nuleistomis kojelėmis ir suspausti tarp dviejų gana standžių medžiagos sluoksnių (kaip tikima, tai turėjo palaikyti tinkamą stuburo būklę) ir dauguma nešyklių leidžia taip kabančius kūdikėlius nešioti veiduku į priekį (kodėl to nereikėtų daryti...)

Tuo tarpu ErgoBaby prieš gerus dešimt metų pradėjo savo veiklą kaip labai teisingų sukonstruotų nešyklių gamintoja, užtikrinanti, kad kūdikio kojelės bus taisyklingai praskėstos, nugarytė taisyklingai sulinkusi, o kūnelis gerai prispaustas prie mamos ar tėčio kūno.

Tačiau tiek viena, tiek kita nešyklių gamintoja neatsispyrė pagundai atsiriekti viena kitos rinkos dalies, todėl dabar turime Babybjorn One ir ErgoBaby 360, kurios abi turėtų palaikyti taisyklingą kojų padėtį net nešiojant vaikutį veidu į priekį ir užtikrinti gerą nugaros linkį. Ar tikrai yra taip, kaip gamintojai stengiasi padaryti?

Kaip išsirinkti ErgoBaby nešyklės modelį?

Australijos Ergobaby atatovų paruošta lentelė, kuri leidžia pamatyti skirtingų modelių skirtumus.

Marsupi

Labai miela mei tai tipo sukonstruota nešioklė, tinkanti naujagimiui ir patogi vaikui iki 10 kg nešioti. Testuota ir tinka nešioti ir vyresniems vaikams, iki 20 kg, tačiau tokį vaiką nešioti šioje nešioklėje gali būti nelengva :)

Nugarėlės dalis ties kojomis susiaurinama specialiu medžiaginiu žiedu, kad nebūtų per daug plati naujagimiui (kojytės turi būti prilaikomos per šlaunis nuo keliuko iki keliuko, o plauzdos turi kabėti žemyn). Kai vaikas paauga, žiedas nuimamas ir turime platesnę nugarėlę.

Nešioklė turi prilaikymą galvai, kurį galima užsegti vaikučiui užmigus.

Nešioti galima priekyje, ant nugaros ir ant klubo.

Manduca

Nešioklė Manduca tinka nešioti vaikams nuo gimimo (3,5 kg) iki 4 metų (apie 20 kg). Kad naujagimių kojytės būtų taisyklingoje padėtyje, Manducos nudaros dalyje iš vidaus yra įsiūtos "kelnytės", kurių pagrindas prisiūtas šiek tiek aukščiau. Naujagimis "įsegamas"  į "kelnytes" spaustukais, kojytės lieka nešioklės viduje, prilaikomos nuo keliuko iki keliuko, blauzdos nulenktos žemyn.Nešiojant vyresnį vaiką "kelnytės" yra sulankstomos ir užkišamos už gumelių, visiškai neštukdo nešiojamam vaikui.

Nešioklės nugarėlė pailginama arba patrumpinama užtrauktuku viršutinėje nugarėlės dalyje.

Diržas ant liemens segamas sagtimi, kurią norint atsegti reikia trijų pirštų (apsaugo nuo netyčinio atsegimo). Petnešos storos, gerai paskirsto svorį, susegamos viena su kita dirželiu, kad neslystų nuo pečių.

Ergo Baby Carrier

Ergo baby carrier - sukonstruota nešioklė. Ant liemens segasi sagtimi, petnešos storos, paminkštintos, susisega sagtele, kad nesmuktų. Nugarėlė paminkštinta. Naujagimiams reikalingas specialus įdėklas. Senesnio modelio įdėklas pritaikytas nešioti vaikelį šonu į mamos ar tėčio krūtinę. Geriau rinktis naujo modelio Heart2Heart įdėklą, kuris užtikrina vertikalią padėtį, kai vaikas prigludęs krūtine prie suaugusiojo krūtinės. Įdėklas dar yra paminkštintas, suteikia atramą galvytei, užtikrina taisyklingą kojų padėtį.

Galima nešioti priekyje, ank klubo ir ant nugaros.

Turi kepurėlę galvai prilaikyti.

Jei turite galimybę įsigyti JAV, bus pigiau, nei perkant Europoje.

Nuotraukoje: mama Dangyra ir 10-ies mėnesių Rūta.

Prekiauja: Vaikams.eu

Bondolino

Bondolino yra sukonstruota mei tai tipo nešioklė. Ant liemens lipinasi velcro lipduku, kai kurios spalvos turi liemens dalies praplatinimą ir tinka žmonėms iki 110 cm liemes apimties.Per pečius nešioklė rišasi juostomis, kurios ties pečiais yra daug paminkštintos, kad būtų patogu nešti ir didesnį vaiką.

Bondolino nešioklė tinka nuo maždaug 4 kg svorio 62 cm ūgio kūdikio iki apie 15 kg svorio vaikui nešti (priklausomai nuo vaiko iki 2-4 metų). Ties kojomis nešioklės pagrindas yra susiaurintas, kad naujagimiui kojytės būtų tinkamai praskėstos, šalia yra sukonstruoti prisegami praplatinimai, kurie užsegami kai vaikas paauga, jo šlaunys pailgėja. Taip sudaroma galimybė prilaikyti ir didesnio kūdikio, vaiko kojas nuo keliuko iki keliuko (apie prilaikymo svarbą galite paskaityti čia...)

Surinktas turinys