Triušelis, kuris norėjo užmigti: deja, ir jam nepasisekė

Triušelis, kuris norėjo užmigtiVaikų migdymas yra vienas iš sunkesnių darbų vaikų auginime, galiu tai pasakyti kaip penkių vaikų mama :D O dvynukų migdymas - didelis darbas. Todėl tikrai nuoširdžiai norėčiau turėti tokį stebuklingą metodą, kurs leistų OP, paguldyti vaikus ir jie jau miega. Tiek pietų miegelio, tiek nakties. Ir kad tas metodas nebūtų virkdymo - nevilties metodas, kuris daro žalą vaiko smegenims, bet toks vat stebuklingas, kuris ir vaikams būtų nežalingas, ir tėvus atleistų nuo pareigos būti su vaikais kol užmiega.

Todėl su dideliu smalsumu stebėjau, kaip anglakalbėse mamų bendruomenėse pasirodė nuorodos į greitai pasirodysiančią knygelę, kuri stebuklingai užmigdo bet ką. Kai ji pasirodė, su dideliu smalsumu skaičiau atsiliepimus. Pasipylė pagyros ir komentarai, dauguma tipo "mano vaikai pirmą kartą užmigo besiklausydami šios pasakos dar jai nesibaigus". Knyga žaibiškai plito po namus ir vis daugiau ir daugiau pagyrų pasirodė, tačiau tarp jų šmėstelėdavo ir vienas kitas pastebėjimas, kad knyga nesuveikia, neveikia kažkurių vaikų ir jiems nė kiek nepadeda užmigti. 

Kadangi kūdikių ir mažų vaikų miegas mūsų visuomenėje dažniausiai yra problema tėvams, tokio pobūdžio literatūra, kuri žada greitus ir neskausmingus rezultatus, yra garantuotas pelnas, ilgai netruko ir štai mes jau turime knygą apie triušelį Rodžerį lietuviškai. 

Ir, žinoma, aš ją nusipirkau. Labai norėjau išbandyti ant savo ilgai besimigdančių ir daug kartų nakčia besikeliančių žįsti dvynukų. Esu išbandžiusi daug visokių priemonių, kurios galėtų padėti kūdikiams ir vaikams užmigti, iš kurių tik viena buvo veiksminga, tad šią norėjau įtraukt į sąrašą. Ir nors pati iš savęs juokiausi, kad pasiduodu reklamai, tuo pačiu slapčiomis tikėjausi, kad o gal, o gal ji mano vaikams suveiks ir migdyti juos taps lengviau? O, kaip norėčiau būti toje pusėje, kuri liaupsina šią knygą kaip puikiausią vaistą mažų vaikų miegui pataisyti! Kito būdu sužinoti kaip ji veiks mano vaikus neturėjau, kaip tik išmėginti.

Taigi, knygą nusipirkau ir perskaičiau instrukcijas kaip ir kokiomis sąlygomis knygą skaityti. Skaičiau iš kvatojausi:

  • vaikai turi būti nuvargę ir išlieję savo energiją, ir jau perėję į tą nurimimo po energijos išliejimo būseną, iš kurios tikrai nesunku užmigti
  • knygelę gali reikėti skaityti kelis kartus, kol galiausiai vaikai užmigs
  • tėvai turi būti ramūs ir atsipalaidavę - kitaip knygelę draudžiama imti į rankas!

Mano nuomone, tai tokios sąlygos yra idealios ir jeigu tėvai yra ramūs ir pasiryžę skaityti knygas tol, kol vaikai užmigs, tai tam tiks bet kokios knygos ir visai nebūtina skaityti Triušelį Rodžerį :D Tačiau dalis vaikų iš nuovargio pereiti į nurimimo būklę negali ar nesugeba ir tai yra ne tik jų ir miego bėda, bet ir tėvų susierzinimo priežastis. 

Na, bet vis tiek reikia išbandyti, juk tam ir pirkau knygą. O autorius jos stiprų poveikį pabrėžia pačiu pirmuoju perspėjimu, kad šios knygos negalima garsiai  skaityti prie žmogaus, vairuojančio transporto priemonę.

I bandymas. Paprastai knygas skaitome sėdėdami lovoje, tačiau šios knygelės autorius rekomenduoja ją skaityti kai vaikas yra atsigulęs, todėl paprašiau savo dvynukus atsigulti. Teperskaičiau pusę puslapio, tik įžangą apie tai, koks tas triušelis yra, kai dukrytė pasakė "Neskaityk šios knygos" ir pradėjo verkšlenti, kai bandžiau tęsti. Taigi, padėjau knygą, išjungiau šviesą ir perėjome prie antros vakaro programos dalies - pienuko ir įprastinio migdymosi gulint ir laukiant kada tas miegas padės vaikams sumerkti akeles.

II bandymas. Po dienos pertraukos pabandžiau dar kartą. Šį kartą nuspredžiau leisti sėdėti ir žiūrėti paveikslėlius, nors autorius to nerekomenduoja. Skaičiau skaičiau, tačiau, iš pradžių lyg ir susidomėję istorija, mažyliai kuo toliau tuo labiau užsiiminėjo visokia veikla, kurios niekada nebūna, kai skaitome apie Petsoną ir Findusą ar Mamulę Mū ir varną: nerimo, vartėsi lovoje, stojosi ant rankų ir kojų iškeldami užpakalį į viršų, klausinėjo, ar galėtų pažiūrėti pro langą į lempas ir t.t. Kuo toliau, tuo labiau jiedu visaip demonstravo, kad istorija jų nedomina. Ypatingai juos suaktyvindavo vietos, kuriose turiu pagal instrukciją įterpti vaiko vardą. Mažieji pradėdavo kikenti ir prunkštauti. Iki pabaigos šiaip ne taip priskaičiau - tokia instrukcija, kad net vaikui užmigus reikia skaityti iki galo, nes taip užbaigiamas psichloginio poveikio ciklas, kurio tikslas ne tik dabar padėti užmigti, bet ir palengvinti kitus, būsimus užmigimus. Tačiau skaitymą teko vis pertraukinėti šnypštimu bandant nuraminti įsisiutusius vaikus, raginat juos ramintis, atsisėti prie mamos, gaudant belipančius iš lovos ir t.t. Taigi, nežinau ar tas poveikis iš tiesų išliko toks, koks autoriaus suplanuotas. 

Galiausiai perskaičiau paskutinį "Labankt", mažoji su džiaugsmu paklausė "Jau baigei?" ir išjungė šviesą. Perėjome prie sekančios migdymo dalies - pienuko.

Taigi, mano vaikai visgi pakliuvo į tą statistikos dalį, kuriai poveikio ši knyga nei iš pirmo, nei iš antro bandymo nepadarė. Ach, koks liūdesys.... Aišku, galiu atkakliai skaityti toliau ir tikėtis, kad kažkada tas poveikis bus. Bet kažkaip Petsoną ar Mamulę Mū skaitant nereikia vaikų tramdyti ir gaudyti, jie bent jau pasakos laiką sėdi ramiai ir klausosi... Tai nežinau ar dar bandysiu. Galbūt, jeigu ši naktis pasirodys besant stebuklingai rami, be prabudimų. Tada gal duosiu dar vieną galimybę šiai knygelei. Kita vertus žinau, kad ir be šios knygelės ateis tas laikas, kai mažieji išmoks ir užmigti, ir išmiegoti visą naktį. 

Papildymas ryte: deja, naktis po pasakos niekuo nesiskyrė nuo kitų naktų po kitų pasakų. 

Knygelės skaitymo instrukciją, pirmuosius puslapius ir info apie autorių galite rasti čia: 

http://www.almalittera.lt/img/uploads/pdf/TriuselisKurisNoriUzmigti__maketas_CDB.pdf