Žaidimas Kūčių vakarui ar Kalėdoms

Kūčių vakarui galima rasti daug liaudiškų žaidimų ir burtų, tačiau man kažkaip nesinori su vaikais žaisti "kas pirmas ištekės" ar "kas pirmas numirs" tipo žaidimų. Be to kažkodėl norisi orientuotis į krikščionišką Kūčių ir Kalėdų aspektą, o ne į hm... baltiškai pagonišką ar moderniai ateistinį? Šie du apibendrinimai tiesiog pirmi šovę į galvą, todėl už juos neatsakau :) Po ilgų paieškų "ko nors krikščioniško" Kūčių vakarui pernai sugalvojau tokį žaidimą, kuris man labai patiko. Patiko ne tik man, todėl šiemet taip pat pakartosime :)

Taigi, Kūčių vakaro/ Kalėdų memoris

Kaip pats pavadinimas sako, žaidimas yra "Memory" tipo, tačiau žaidžiama ne su kortelėmis, o su mažomis dovanėlėmis, kurios įpakuotos į permatomą celofaną. apačioje priklijuojamas paveikslėlis, kuriam porą reikia surasti žaidimo metu. Kūčių vakaro žaidimui renkamės džiovintus vaisius ir riešutus ar kūčiukus, o Kalėdų žaidimui galima būtų pakuoti meduolius, saldainius ar dar ką nors nebepasninkiško :)  Priemonių reikia ne mažai, kaip ir darbo, bet tai vienas iš aspektų, kuris puikiai sutelkia šeimą bendram užsiėmimui. Priklausomai nuo to, kokio dydžio žaidimą norėsit turėti, reikia prikarpyti storo kartono skrituliukų, kurių skersmuo būtų apie 5-6 centimetrus. Pirmajam apsibrėžti galima panaudoti mažą puodelį, o kitus jau pagal pirmąjį pavyzdį. Šiemet mes iškirpom 46 skrituliukus, taigi, mūsų memoris turės 23 poras paveikslėlių.

Tada karpome permatomą dovanų pakavimui skirtą celofaną gana nemažais stačiakampiais, ant vieno tokio staciakampio dedame kartono skrituliuką, beriame držiovintų vaisių, riešutų ar ko kito ir suėmę celofano kraštus perrišame dovanoms pakuoti skirta juostele. Taip supakuojame visus skrituliukus.

DovanėlėsToliau seka paveiksliukų klijavimas ant dovanėlių apačios. Paveikslėlius renkuosi Kalėdų tematika, kūdikėlis Jėzus, Marija, juozapas, ėdžios, žvaigždė ir.t.t. Paveikslėlių reikia tiek, kiek yra dovanėlių porų. Galima tiesiog pasiieškoti internete ir atsispausdinti po du. Šiemet mano Ievutė nupiešė paveikslėlių ant lapo, taigi pasidalinsiu ir tuo, ką turime. 

Kaip žaisti:

Žaidimo pradžioje visos dovanėlės sudėliojamos ant stalo. Žaidžiama visai kaip memoris - žaidėjas atverčia dvi dovanėles ir patikrina, ar paveikslėliai sutampa. Jeigu nesutampa tiesiog padeda jas atgal. Jeigu sutampa, prieš pasiimdamas dovanėles žaidėjas dar turi pasakyti ką bendro paveikslėlis turi su Kalėdomis (pvz., šienas: kūdikėlis Jėzus buvo paguldytas ant šieno). 

Ir viskas :)

Iš pradžių maniau, kad dovanėlių skirtingumas - per celofaną persimatantys vaisiai ar riešutai, o taip pat tiesiog fizinis skirtingumas bus palengvinimas žaidimui, tačiau paaiškėjo, kad nieko panašaus :) Žaisti vis tiek buvo nelengva ir taip pat smagu, kaip ir įprastinį memory žaidimą.